Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem jobb a dubstep,...

Csak szerintem jobb a dubstep, trap mint a rock? Rockerek nem valszolnak!

Figyelt kérdés
En mindig is utaltam a rockot, inkabb a dubstep, trap mufaj ami egy kozossegben menobbnek, jobbnak szamit, tekintve h az is. A rock elavult, szar barhol szt jatszanam le, leneznekek ugy, ahogy mindenki a rockereket, viszont ha egy borgoret jatszanek le akkor egybol felfigyelne mindenki :D
2016. júl. 22. 01:00
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasi hibakert, telefonrol irok
2016. júl. 22. 01:01
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekel, hogy a rockerek nem válaszolnak én akkor is fogok. :)

Hallottál már rendes rock zenét, hogy leszólod?

2016. júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Kolis vagyok, konkrétan muszáj az összes manapság menő számot hallgatnom a szobatársaim miatt, hiszen mint ahogy te is, ők is lenézik a rockot. Viszont ez nem jelenti azt hogy ez ne lenne egy értékelhető műfaj. Attól, hogy te azt mondod "szar" nem valószínű, hogy így van. Csak szimplán nincs vele olyan élményed, ami élvezetessé tenné számodra. Nem ezen nőttél fel, nem hallottad azokban a nagyraértékelt hatásvadász filmekben amiket nézel és ahogy ebből a pár sorodból látom, nem nagyon volt még alkalmad értelmezni a mondanivalójukat sem. Azokat a mondanivalókat, amivel a te dupstep, "menő" zenéid nem rendelkeznek. Van aki azért hallgat zenét, hogy bulizhasson és a sárgaföldig igya magát, ahol már az se számít ha tehénbőgés van berakva zene képpen, de vannak még emberek, akik ha meghallgatnak egy számot, akkor az értékét látják benne és nem azt hogy mekkorát lehetne bulizni rá. Ezzel most nem csak a rock zenét védem, hanem azokat a zenéket, amiket a magadfajták leszólnak, mert van bennük értelem és ezt ők nem bírják feldolgozni.

És máskor esetleg megkímélhetnéd a társadalmat az intelligencia hiányod mutogatásával. Sokan megköszönnék.

2016. júl. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
100%

Mi van azokkal, akik nem ragaszkodnak foggal-körömmel egyik zenei műfajhoz sem és ugyan úgy találnak kedvükre valót mondjuk Getter vagy Borgore számai között, mint mondjuk a SOAD, Slipknot, FFDP, Rammstein stb. együttesek esetében is? Én most válaszolhatok vagy nem?

Egyébként nem tudom eldönteni, hogy túl fiatal vagy-e vagy agyi visszamaradott, de mutathatnál némi tiszteletet mások zenei ízlése és a komoly előadók munkássága felé.

A kulturált véleménykifejtés és a megfelelő érvelés hiányát már inkább meg sem említem...

2016. júl. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Egyszer meny el egy rock koncertre.

K*** jó!!!

Én nem szeretem kifejezetten a rockot,de egy rock koncertre bármikor elmennék.

2016. júl. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Nagy élményt ad.
2016. júl. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 2*Sü ***** válasza:
74%

A zene egy összetett dolog. Sok különböző jellegből áll össze, mint: dallam, hangnem, hangszín, hangszerelés, ritmus, tempó. A dalszöveg – ha van – sem utolsó szempont, ennek is sokféle aspektusa van, világkép, mondanivaló, komplexitás, stb… Meg erre rárakódik rengeteg más kulturális elem, az öltözködéstől a szokásokon, életmódon át a politikai hovatartozásig.


A különböző zenei stílusok ezekben térnek el igazán, a zene minden eleme megtalálható bennük, de máshol vannak a hangsúlyok.


Pl. a dubstep alapvetően a ritmust emeli ki, azt cizellálja, illetve egy bizonyos tempóra összpontosít, míg a dallam minimalista, absztrahált – már-már alig lehet beszélni hangnemről –, szándékosan cizellálatlan. A hangzásvilág is egy jól meghatározott keret közé szorul.

A rockzene alapvetően sokkal többet játszik a dallammal, fontos a hangnem, mert alapvetően bizonyos fajta érzelmeket céloz meg. Ugyanúgy egy szűk hangzásvilágon belül mozog. Nagyon fontos a szöveg, annak a mondanivalója. Cserébe viszont a ritmus sokkal sematikusabb, egyszerűbb.


Tizenévesen az embert elkapja a zene valamelyik tulajdonsága, elkezd egy bizonyos szemüvegen át látni, egyetlen tulajdonság alapján megítélni a zenét. Ezért válik fanatikussá egy-egy műfaj iránt, és veti meg a többit. De ez sokszor nem tartós állapot, az ember ízlése idővel változik más műfajok hangzásvilágában is észrevesz valami érdekeset, vagy a zene más tulajdonságát helyezi előtérbe. Jön a stílusváltás. Idővel az ember meg elkezdi egységben látni az egészet, és már nem kötik a műfajok, értékelni tudja a rockzenét, a dubstepet, a popzenét, a népzenét, a komolyzenét is, mert tudja, hogy mindegyik másért, másban jó, és mindegyik műfajban vannak briliánsok, mesterművek, amit érdemes ismerni és lehet érte rajongani, meg vannak minden műfajban kóklerek, selejtek, félcmunkák.


~ ~ ~ ~ ~


Viszont a kérdéssel nem igazán értem, hogy mit szeretnél. Miért jobb neked, ha az idetévedők többsége nem a rockzenét, hanem más műfajú zenét szeret, mondjuk éppenséggel a dupstepet? Ez számít bármit is? Meg mi értelme a kérdésnek, ha rögtön rögzítesz is mellé egy véleményt, és kikötöd, hogy aki nem ért veled egyet, az nem válaszolhat? Hiszen ha betartanánk a játékszabályodat, akkor borítékolhatóan csak olyan vélemények hangozhatnának el, amelyek téged visszhangoznak. Minek ehhez kérdést feltenni? Ennyi erővel Word-be magad is írhatnál 20 választ, kb. ugyanennyi értelme lenne.

2016. júl. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 2*Sü ***** válasza:
66%
Még egy hasonlat, ami talán jobban megvilágítja a zenei műfajok közötti ilyen jellegű vitákat. Kicsit olyan ez, mintha az egyik ember azt mondaná, hogy ő a sült kolbászra esküszik, megveti a fagyit, mert nem csípős, nincs benne hús, és nem forró. Aztán jön a „fagyista”, aki megveti a sült kolbászt, mert nem édes, nem elég hideg, és mert csípős. A normális meg az lenne, hogy az ember sült kolbászt enne, ha éppen meleg ételre, húsra vágyna, és fagylaltot enne, ha éppen meleg van, és édességre vágyik. Nem kell persze minden ételt szeretni, de holmi mesterséges kategóriák alapján balgaság általánosítani. Fagyiban is van, ami nagyon finom, meg van, ami ehetetlen. Sült kolbászból is van tökéletes, meg lehet romlott is az a kolbász.
2016. júl. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok rocker, de ettől még a rock milliószor jobb mint a többi általad felsorolt zenének nem nevezhető valami.
2016. júl. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
90%
Bántóan szar a hozzáállásod a dolgokhoz. Leszarozol egy egész zenei műfajt, büszke vagy rá, hogy az általad menőbbnek kikiáltott műfajt kedveled jobban. Én nem szarozok le sok műfajt mert nem hallgatom és sose térnék el a saját ízlésemtől mert a haverjaim lenézik vagy nem "menő". Ja és a kérdésre visszatérve nem csak szerinted jobb a dubstep, mint a rock. Mint, ahogy sokak szerint ennek fordítottja az igaz. És innentől szerintem értelmetlen a kérdésed, hiszen ez nyilvánvaló volt eddig is. Hogy lennél te az egyetlen, ha közben azt írod, hogy a társaságodban ez a műfaj az elterjedtebb? Ebből látszik, hogy ez a kérdés csak arra ment ki, hogy leszóld a rockot és várod a megerősítést. Gratulálok.
2016. júl. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!