Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem jobb a dubstep,...

Csak szerintem jobb a dubstep, trap mint a rock? Rockerek nem valszolnak!

Figyelt kérdés
En mindig is utaltam a rockot, inkabb a dubstep, trap mufaj ami egy kozossegben menobbnek, jobbnak szamit, tekintve h az is. A rock elavult, szar barhol szt jatszanam le, leneznekek ugy, ahogy mindenki a rockereket, viszont ha egy borgoret jatszanek le akkor egybol felfigyelne mindenki :D
2016. júl. 22. 01:00
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
58%
Tipikus anyuci pici fia/lanya lehetsz aki inkabb a menoseg utan rohan minthogy a sajat epp eszet hasznalna. Gondolkodtal mar azon hogy a korongos 'diundisun' zeneket akar a szomszed kislany is eljatszana. De a rockzenet osszerakni kemeny munka mind szovegileg zeneileg egyarant. Hangszeren megtanulni vagy epp a hangoddal elerni a kozonseget tobbet jelent mint holmi gombok nyomogatasa. Megis milyen gondolatok erintenek meg a dupstepbe? Mert nemhiszem hogy sokminden. De kinek mi. Nem mindig hallgattam rockot en sem de megtanultam hogy ilyen lenezo ember mint te nem jarkal arrafele szoval maradj csak a zenednel es hagyd a rockereket szepen had legyenek vagyis legyunk osszetarto megerto tarsasag.
2016. júl. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nem fogok Könyvet írni neked, de mint magyarország legnagyobb Skrillex nagykövete imádom mindkettőt :D
2016. júl. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy megnézném a stílus hatereit mikor csinálnak ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=-e_3Cg9GZFU meg ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=fq-geJ9UwG4 meg ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=xvtNS6hbVy4 ezek után szerintem csöndbe legyetek a szomszéd lányos dumával. főleg hogy semmit nem tudtok a stílusról, csak a haverotok mondta biztos az egyik fórumon hogy hülye dubtep nem is zene mert nem hangszerrel csinálják baromságot meg hogy mosógépzaj...
2016. júl. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A menő dologtól meg távolodjatok el... Ez nem Wellhello Jb meg Mr bukta hogy menő legyen. csak ti hiszitek ezt..
2016. júl. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 2*Sü ***** válasza:
100%

#23> Amúgy megnézném a stílus hatereit mikor csinálnak ilyet: … meg ilyet: … meg ilyet: … ezek után szerintem csöndbe legyetek a szomszéd lányos dumával.


Technikailag nem bonyolult egyébként. Anno Commodore-ra, meg aztán a PC hőskorszakára írtak mindenféle demókat, néhol igen ütős zenékkel. Egy időben boldog-boldogtalan kísérletezett mindenféle tracker programokkal (Ultimate Soundtracker, Scream Tracker, OctaMED, FastTracker, Impulse Tracker, Modplug Tracker). Én is játszottam ezekkel. Ahogy rendesen – mint minden más zenei műfajban – a 90% csapnivaló félcmű lett, aminek meg sem szabadott volna születnie. A 9%-a olyan szódával elmegy kategóriájú, meg született 1%-nyi mestermű. Persze itt korlátot szabott, hogy milyen hangmintákat tudott kezelni az adott tracker program, hány sávot tudott kezelni, stb…


Gyakorlatilag az általad beidézett zenék sem mások. Alapvetően mindnek egy nagyon egyszerű vázszerkezete van, egy nagyon egyszerű akkordokon alapuló alap looppal. Ez a része eléggé igénytelen az ilyen zenéknek, de úgy általában a könnyűzenének a poptól a rockig mindenhol ez van, csak itt még sematikusabb. Amiben viszont nagyon igényesek ezek a zenék, azok a beúszó és kiúszó sávok száma, és illeszkedése az alap lüktetésre, illetve az, hogy milyen módon vannak ezek megeffektelve. Valamint abban is igényesek, hogy milyen hangmintákat használ fel. (Anno mikor számítógépen csinált hasonló zenét boldog-boldogtalan, rendszerint innen-onnan összelopkodott, egymással nem harmonizáló hangmintákat használtak.) Illetve a legfontosabb, amiben ezek a zenék igényesek, hogy az egész hogyan áll össze egy egységes egésszé, hogy lesz egy íve az egész zenének, milyen hangulatot, érzést fest le benned.


Én nem mondom azt, hogy ez igénytelen lenne, csak másban igényes, mint más zenei műfajok. Kétségtelen, hogy nem kell hozzá annyira nagy zenei képzettség, nem kell hozzá tanulni összhangzattant, formatant, nem kell megtanulni profin játszani egy hangszeren sem, hogy mondjuk el tudj játszani egy gitárszólót. Ilyen módon látszólag egyszerűbb egy ilyen zenét „összekattintgatni”. (Ezért is volt akkora divat tracker programokban zenét kreálgatni, mert sok képzettség nem kellett hozzá.) De ahhoz viszont kell kreativitás, tehetség, tapasztalat, hogy pontosan mikor mire is kattintasz, és ez a nem mindegy. Ilyen alapon egy játékprogramot megírni sem nehéz, csak a billentyűzetet kell hozzá nyomkodni. Valahogy mégsem ír mindenki nagyszerű játékprogramokat, mert nem mindegy, hogy melyik billentyű után melyiket nyomod meg, ehhez kell tudás is…


A rockzene másért jó. Alapvetően az élő hangszerek – azért megeffektelt – hangzása miatt. Az emberek általában jobban vonzódnak az élő hangzáshoz. Néha ezért hallgatnak ilyen zenét, néha meg pont azért hallgatnak elektronikus zenét, hogy ehhez képest kapjanak valami újat. De kétségtelen, hogy sokkal természetesebbnek érezzük egy gitár, vagy bármilyen hangszer hangját, mint egy mesterségesen kreált, agyoneffektelt hangmintát. A dallam komplexitása miatt is jobb a rockzene. Sok esetben a szöveg miatt is, ami megint nem egy könnyű kategória, nehéz igazán jó, kifejező szöveget írni. A fent beidézett zenékből pl. ez teljes mértékben hiányzik, márpedig valakinek pont ez a lényeges szempont a zenében.


Ha az általad belinkelt zenéből elvesszük az effekteket, akkor valami borzalmasan pocsék valamit kapnánk. Ha mondjuk Kispálból elvennék a dalszöveget, akkor meg megint egy dögunalmas zenét kapnánk.


Lehet azt mondani, hogy egy adott zene, vagy egy adott műfaj neked nem tetszik, mert… Mert túl monoton, mert nem elég monoton, mert túl pörgős, mert túl melankolikus, depressziós, mert túl van effektelve, mert nincsenek benne effektek. De ez egy dolog, ez egy szubjektív érzés. Az meg azért objektívebb dolog és teljesen független ettől, hogy az adott zene mennyire igényes.


Látni kell a zene fejlődését is. Egy szimfóniához képest a XX. századi zene gyakorlatilag a minimalizáláson alapul. Zeneként – kottaként – egyre egyszerűsödik, sematizálódik. Cserébe viszont a technika fejlődésével rengeteg lehetőség nyílt meg. A különböző zenei műfajok kvázi azon versengenek, hogy mit tudnak a klasszikus zenéből még lecsonkolni, és mit tudnak extraként hozzátenni, amitől mégis zene marad. (Eltekintve néhány progresszív irányzattól, mondjuk a Queen Bohém rapszódiájától, Mike Oldfield Amarokjától, Jean Michel Jarre néhány albumától, amelyek szinte már-már egy szimfónia összetettségével vetekednek.) Ennek a minimalizálásnak számtalan módja van, ebben térnek el a zenei műfajok. Kinek ez, kinek az a szimpatikus, de mindegyikben van olyan, ami szerethető, ami briliáns, amit érdemes és illik is ismerni.


> A menő dologtól meg távolodjatok el...


Nem jó. A dolgokat önmagukban kell értékelni, önmagadhoz képest, és nem az alapján, hogy népszerű-e vagy sem. A csokitorta is rohadtul népszerű, mégis szeretem. Kantot olvasni rohadtul nem népszerű, mégis szeretem. A különbözőség nem erény. Az azonosság nem erény. Ezeknek semmiféle értékmérő jellegük nincs. Ha éppen divatos valami, és neked is tetszik, nincs azzal gond. Pl. a Halott Pénz mostanság rendkívül divatos, mégis tetszik néhány zenéje, néhány szójáték a dalszövegben. De még a Wellhello itt-ott finoman kritikus, szatirikus hangvétele is tetszik. De tetszik Aşık Veysel török bárd néhány éneke is, pedig nem hiszem, hogy néhány tucat embernél többen ismernék Magyarországon, meg abszolút más műfaj is.


Az, hogy mi tetszik és mi nem, azaz azt, hogy milyen az ízlésem, azt kizárólag hadd én határozzam meg, ne az, hogy másoknak milyen az ízlése. Ha ez éppenséggel ellentétes mások ízlésével, akkor ellentétes. Ha éppen egyezik mások ízlésével, akkor egyezik. Miért kellene, hogy ez engem bármiben is befolyásoljon? Ha valamit pusztán azért utasítasz el élből, mert népszerű, akkor ugyanúgy a tömeg ízlése fogja meghatározni a te ízlésedet, csak éppen nem pro, hanem kontra. Ez ugyanúgy rossz, ugyanúgy megette a fene, ha így gondolkodsz, mintha a tömeggel tartanál.

2016. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt egyetértek veled, viszont én nem utálok senkit (mr bukta fanok kivétel) a zenei izlése miatt, csak rühellem mikor a rádióba ugyanazt a Wellhelló számot már századjára tolják le a fülemen.Csakis a "fő" réteggel foglalkoznak és sem a rockereknek sem nekünk EDM fanoknak egy szerethető számot nem raknak be (Class FM)
2016. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
2016. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt az ideje a békekötésnek https://www.youtube.com/watch?v=CUOlc_j4rMA
2016. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Te mégis milyen diktatúrát csinálsz? Kikéred a véleményedet de csak azok válaszolhatnának akiket támogatsz szánalmas vagy.
2016. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted pl. a Beatles elavult szar? Komoly gondok vannak itt az ízléssel...
2016. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!