Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha önvédelemre szeretnék...

Ha önvédelemre szeretnék fegyvert venni, akkor milyet?

Figyelt kérdés
Én olyanra gondolok, amivel kárt is lehet okozni, nem csak ijesztgetni.
2016. júl. 26. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Legális vagy illegális kell? Esetleg jó olyan, ami KKV eszköz, de nem minősül lőfegyvernek?
2016. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Éles lőfegyvert legálisan csak nagyon-nagyon kivételes helyzetben tarthatsz engedéllyel.

Igaz, sitten még mindig jobb, mint temetőben, de éles fegyverrel védekezel, a jogos védelmet nem fogják megállapítani, ez szinte bizonyos.

2016. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Fegyver kell? Ott a kezed!
2016. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Desert Eagel 50.cal
2016. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, a Desert Eagle egy feleslegesen nagy kaliberű dög nehéz pisztoly, senkinek nem ajánlanám önvédelmi fegyverként. Én tuti inkább HK P30-ast vinnék, önvédelemre tökéletes, de... legálisan olyat nem fog tudni magánál hordani a kérdező Magyarországon.

Kérdező, nem tudom, tisztában vagy-e a jogszabályokkal, de igazából gázsprayvel, gázpisztollyal és 8 cm-nél rövidebb pengéjű késsel védheted magad. Sőt, a spraynél sem mindegy, hogy mennyi a töltőanyag, és milyen fajta...

Aztán ugye vannak a KKV eszközök, amelyek közt vannak hatásosak, de ezt ha ilyennel védekezel, akkor megszívod, ha nem tudod bizonyítani, hogy ott találtad, és aztán úgy használtad. És nyilván nem fogod tudni bizonyítani...

2016. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!