Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy nyomozó...

Van rá esély, hogy nyomozó legyek?

Figyelt kérdés

Eddig műszaki pályán gondolkoztam, de egyre inkább a bűnűldözés foglalkoztat.

A jegyeimmel nincs gond, 4-es, 5-ös tanuló vagyok, de testnevelésből fel vagyok mentve, ennek semmi egészségügyi oka nincs!

De a testalkatom vékony, nem vagyok egy vasgyúró.

Mi kell ahhoz, hogy nyomozó legyek, illetve ha nyomozó leszek van rá esély, hogy Amerikában is dolgozhassak?

Amúgy 174cm magas vagyok, és 61kg.


2016. aug. 3. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sok év csicskaság a rendőrségnél. Pontosan nem tudom hány évet kell lehúznod, de 5 minimum szerintem. Nincs szinte semmilyen követelmény fizikailag. Sajnos semmilyen pozitív dolgot nem lehet elmondani erről a hivatásról. Emberi lényed teljesen nullára kell csökkentened. Viszont cserébe még ha legutolsó senki is leszel kapsz egy "csomó" (több százezer forintnyi) pénzt fizetésnek. És ha nem elég, mert nem lesz az. Pluszba még kifoszthatsz érző emberi lényeket. És ami még klassz, hogy alig kell lenyomnod pár évet és már mehetsz is nyugalomba. Szóval igen lehetsz nyomozó csak el kell döntened megéri-e. Rendőrködni nem munka hanem hivatás. Bele kell törődnöd, hogy egy személy nélküli hatalmat szolgálsz és védsz. Fő feladat köröd, hogy az embertársaid megkárosítod. De, nagyon jó programmal nevelnek belőled érzéketlen robotot. Szóval ha hatalom éhes naplopó akarsz lenni a legjobb választás, persze csak akkor ha nincs kedved politizálni.
2016. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Maradj a műszaki pályán.
2016. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 1/2 Időpont ma 09:21

Ha nem értesz hozzá minek terjesztesz butaságot?!


A RSZK-i, vagy a NKSZE Rendészeti kar elvégzése után azonnal lehet valaki nyomozó. Legfeljebb nem központi, hanem kerületi szervezeti egységnél.


Mind a megfelelő tanintézeti felvételnél, mind utána komoly fizikai feltételek vannak. Az iskola elvégzésének is feltétele az előírt fizikai állóképességi szint elérése, és utána, már a hivatásos szolgálat alatt, évente van fizikai felmérő, aminek sikertelensége esetén hat hónap felkészítés, és ismételt felmérés - ha az sem sikerül akkor leszerelnek alkalmatlanságra hivatkozva.


Az "emberi lényem," pedig inkább egy Mekis munka, vagy egy gyári gyártósori meló csökkentené "nullára".

2016. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minimális rendőr végez rendőrtiszti főiskolát. Amúgy meg akit lehet átengednek nem szívóznak alkalmasságin, mert így is kevés a rendőr. Ország egyik feléből küldenek a másikba rendőröket szolgálatba. És sajnos tényleg siralmas a helyzet. Nemhogy a Mekis vagy épp gyártósori dolgozókat, de van amelyik a saját apját is megbünteti ha este a kerékpárja nincs rendesen kivilágítva. Sajnos erről szól az esküjük amit tesznek.
2016. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 10:17


"Minimális rendőr végez rendőrtiszti főiskolát."


Az a "minimális" kb. minden harmadik rendőrt jelent.

"2014-ben 36 887 fő hivatásos szolgált a

rendőrségnél, 25 281 fő tiszthelyettesi, 11 606 fő tiszti rangban."

[link]


"Amúgy meg akit lehet átengednek nem szívóznak alkalmasságin, mert így is kevés a rendőr."

Badarság.

Mind a rendészeti szakközepek, mint a NKSZE Rendészeti kar éves kibocsátó kapacitása adott - mindegy hányan jelentkeznek, nem vesznek fel több jelentkezőt az előre meghatározott létszámnál.

Ráadásul a túljelentkezés kb. háromszoros, és bőven van lemorzsolódás is.


A hozzászólásod többi része szót sem érdemel, akkora elfogultságról és tudatlanságról árulkodik.

2016. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kedves kérdező! Ne ezek a válaszok határozzanak meg, ugyan is mind3 válasz hülyeség. meglehetne mindent cáfolni de nem akarom, ellenben ha szeretnéd írj privátba és mindent leírok plussz még egy videót is amit nke küldött nekem, miután én ott kérdezősködtem.... ne a gyakorikérdéseket használd ilyenekre. egyébként én nyomozónak készülök... És már iszonyatosan várom hogy kezdhessek pedig még csak 16 leszek.... Hajrá
2016. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!