Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kontaklencsések szerintetek...

Kontaklencsések szerintetek megéri a szemüveget lecserélni lencsére?

Figyelt kérdés

Zavar a szemüveg a sportban , nem áll jól az arcomhoz..stb .

És nem fáj, az ahogy benne van a szemedbe a lencse,illetve az ahogy beleteszed?



2016. aug. 5. 11:55
 1/4 anonim válasza:
Én már több mint egy éve hordok lencsét, és nem bántam meg.Szerintem sokkal jobb, mint a szemüveg.Nem fáj, ha benne van a szemedben és betevéskor sem , de arra kell vigyázni, hogy ne legyen koszos a lencse, mert akkor szúr.
2016. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem..és köszönöm a választ :)
2016. aug. 5. 14:08
 3/4 anonim válasza:
Nekem is ugyanilyen problémáim voltak a szemüveggel...könnyen koszolódott, ujjlenyomatos lett ezért folyton tisztogatnom kellett, kényelmetlen volt, nyáron izzadt alatta az arcom és nem is kifejezetten állt jól. Először picit tartottam a lencsétől mert nem tudtam, hogy mégis milyen lesz és sokaktól hallottam, hogy macerás, de végül egyáltalán nem bántam meg. Én nem is tartom macerásnak, az ember hamar megszokja és csak napi pár percet vesz igénybe. Nekem a szemüveghasználat sokkal rosszabb volt, állandóan törölgettem, rakosgattam ide-oda mert féltem, hogy leesik, eltörik és nem is nagyon tudtam rá vigyázni, gyakran előfordult, hogy otthagytam valahol. Ezzel szemben a lencsét reggel beteszed, este kiveszed és a kettő közti időben nem is érzed, hogy éppen a szemedben van. Egyáltalán nem fáj. Nekem először picit furcsa volt, de azt sem mondanám rossznak vagy kellemetlennek csak szimplán szokatlan volt. Szóval kényelmi szempontból szerintem a kontaktlencse egyértelműen jobb mint a szemüveg. Ami hátránya lehet, hogy anyagilag mondjuk kevésbé "megérős", hogy így fogalmazzak. Állandó használatra a havi lencse éri meg legjobban. Amit én használok az internetről rendelve (itt olcsóbb és akciók is szoktak lenni) 12.000.- 3 hónapra. Márkától, fajtától függ, vannak ennél olcsóbb lencsék is. Illetve kell még mellé egy folyadék, ami kb. szintén 3 hónapig elegendő, ehhez szoktak adni tartót is. Tehát, ha ezt így kiszámoljuk, akkor hosszútávon a szemüveg olcsóbb. Ettől függetlenül nekem megérte mert sokkal jobban érzem magam a szemüveg nélkül.
2016. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a választ.

Én is szeretnék már megszabadúlni a szemüvegtől, mert már 13 éve hordok.

17L.

2016. aug. 7. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!