Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szubjektív...

Mi a különbség a szubjektív és a relatív között? Nem ugyanaz a kettő?

Figyelt kérdés
"Nézőpont kérdése"...ez mindkettőre igaz, nem?

2016. aug. 9. 01:02
 1/1 TR75 ***** válasza:

Nem.

A szubjektív azt jelenti, hogy valakinek a nézőpontjából nézve ilyen-olyan egy dolog. Például ha a Forrest Gump szerintem rossz film, akkor ez szubjektív megállapítás, mert szerintem rossz.

Ha viszont azt mondom, hogy a Forrest Gump a Titanichoz képest jó film, akkor két filmet hasonlítottam össze, tehát azt mondhatom, hogy relatíve jó film.

Tehát ha azt mondom, hogy "a Forrest Gump szerintem (=szubjektíven) rossz film", akkor egyszerűen ez csak egy vélemény, az én ízlésem alapján.

Ha azt mondom, hogy "a Forrest Gump relatíve jó film", akkor annyit mondok ezzel, hogy más filmekkel összehasonlítva jó (bár az tény, hogy ebben benne van a szubjektív látásmód is).


Ha azt mondom, hogy 10 pofon sok (nekem), az egy szubjektív megállapítás, mert lehet, hogy másnak meg sem kottyan.

Ha azt mondom, hogy a 10 pofon relatíve sok, akkor ezzel azt mondom, hogy az egynél mindenképpen jóval több.


Talán az igaz, hogy ha egy vélemény elé gond nélkül ki tudod tenni azt, hogy "szerintem", akkor az szubjektív dolog.

2016. aug. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!