Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy olvassak ki egy könyvet...

Hogy olvassak ki egy könyvet mert sosem sikerül és suliban meg lecsesznek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem végy egy mély levegőt és szánd rá magad. A legtöbb kötelező első pár oldala elég unalmas és zavaros, de ha átrágod magad rajtuk, a többi akár jó is lehet.:)
2008. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

nem kell kiolvasni. erre vannak a rövidített kötetek.

bemész egy könyvesboltba és kéred azt az olvasmányt rövidítettbe és megkeresik neked.

vagy ott van a csodálatos internet amin minden, ismétlem minden rajta van.

2008. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
de a neten is vannak rövidítések
2008. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szépen lassan, először kis mennyiségeket olvasva egyszerre.és ha elunod leteszed, majd folytatod kicsit később. az olvasás hasznos, nem sok engem szeret, de előbb utóbb nagy hasznűt veszi az ember, mert mondjuk egyetem alatt egy vizsgaidőszakban 2000oldalon átrágni magad és még meg is tanulni, jól fog jönni ha nem akkor jut eszedbe, hogy nem megy. szerintem egyébként ha kötelezőkkel nem is megy, keress először vmi kedvedre valót, egy olyan stílusú könyvet ami tetszik, és szoktasd hozzá magad úgy
2008. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Én egyetemista éveim alatt fejlesztettem ki egy olvasási technikát, amivel 500 oldal megvolt 1.5 óra alatt. Nagyon koncentrálsz, figyelni kell, fárasztó. Elkezded lapozni a könyvet és úgy futsz végig a sorokon, hogy nem olvasol el minden egyes mondatot, szavakon, párbeszédrészleteken akad meg a szemed. Lapozol. Nem tudom mindenkinél működik-e, nekem muszáj volt...:-D Símán tudtam a végén miről szól a könyv.
2008. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
De azt is megpróbálhatod, hogy: elolvasod a könyvet. Hidd el, vannak köztük jók is, és lehet hogy mondjuk az elején unalmasnak tűnik, de aztán belejössz, és izgalmas lesz. Legalább próbáld meg :).
2008. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

Én a Szent Péter esernyőjét nem bírtam kiolvasni, fél oldal után szabályosan eldobtam, viszont a rövidítésből frankón megírtam az olvasónaplót.

A Bánk Bánt ugyan elolvastam, de fogalmam sincs miről szólt, mert nem értettem. Ott is rövidítést használtam.

2008. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb kötelező olvasmány szemét, teljesen elveszi a fiatalok kedvét az olvasástól. Szerencsére nekünk középiskolában egy hasonló véleményű tanárnőnk volt, ezért a kötelező olvasmányok szemetebbik részét kiszedte a listából és beszavaztunk pár könyvet amit érdemesnek ítéltünk arra hogy jegyet kapjunk rá. Pld Asimov és hasonlók.

Az említett átlapozós dolog nekem is be szokott válni, próbálkozz azzal, vagy rövidített összefoglalásokkal. Azért az olvasást ne utáld meg. Vannak jó könyvek is amiket élvezet kiolvasni, csak meg kell találni mi tetszik neked.

2008. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekem amikor nem volt kedvem kiolvasni valamit, akkor kikölcsönöztem a Hangos könyvtárból kazettaszalagon és meghallgattam magnóról a szöveget.
2008. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2008. nov. 5. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!