Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Földrengéskor miért bújnak az...

Földrengéskor miért bújnak az asztal alá az emberek?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem egy akciófilmet, amiben volt földrengés, és ebben a filmben is, és a legtöbb természet katasztrófa filmben is szinte majdnem minden alkalommal az asztal alá bújnak az emberek, mert állítólag az a legbiztonságosabb hely... de miért? Én ezt nem értem...


Logikusan végig gondolva, ha most földrengés volna és bebújnék az asztal alá, sz'tem rögtön meghalnék. Legjobb esetben az asztalra zúdulna több tonnányi vakolat, úgy beszorítva engem, hogy mozdulni sem tudnék és nem volnék képes kiszabadulni és úgy kiszorítva a levegőt, hogy megfulladok.


Legrosszabb esetben pedig rádől az asztalra a fal, szekrény, egyéb bútor, és betörik az asztal, és nemhogy az asztallap megvéd, hanem agyonnyom...


Akárhogy is próbálom végig gondolni, sz'tem az asztal közel s távol sem a legbiztonságosabb terep, hiszen bármi rádőlhet az asztalra, s mint fentebb írtam, az asztallap nem hogy megvédene, hanem összenyomna, tehát az asztal eltörik, én meg, ha azonnal nem is halok meg, előbb-utóbb megfulladok, arról nem is beszélve, hogy bármilyen asztalról is beszélünk, simán betörhet, ha olyan erővel zuhan rá bármi, akárcsak egy kisebb fal-darab is... sz"al abszolúthe nem értem ezt a logikát, miért bújnak mindig az asztal alá az embere, ha jön dühöng a föld.


Valaki megmagyarázná nekem, miért van ez a logika?



2016. aug. 17. 11:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*sz"al abszolúthe nem értem ezt a logikát, miért bújnak mindig az asztal alá az embere, ha jön dühöng a föld.


Bocsánat, ez a mondat kissé értelmetlen lett.


Javítás: miért bújnak mindig az asztal alá az emberek, ha dühöng a föld?

2016. aug. 17. 11:22
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

ott követel el a hibát, hogy nem nézed, mi történne asztal nélkül.

nem az a lényeg, hogy van egy halom lehetőség, amikor az asztal alatt meghalsz, mert ilyen esetben asztal nélkül is meghalnál.

az a lényeg, ahogy van egy halom olyan lehetőség, amikor az asztal meg tud védeni attól, amibe asztal nélkül belehalnál.


az építkezéseken se azért kell hordani bukósisakot, mert az megvéd a rád eső zongorától, hanem azért, mert megvéd, ha valaki a harmadikról kiejti a kalapácsot...

2016. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, amit mondasz, de akkor nem jobb kirohanni a házból a nyílt terepre és addig-addig rohanni, amíg *biztonságos terepre nem érünk?


*Biztonságos terep: olyan hely, ahol nem nyílik alattunk meg a föld, tehát rohanni, rohanni, rohanni, amíg el nem kerüljük a megnyíló földet, vagy... nem'tom.


Bonyolult dolog ez, tényleg, de... ezt most ne vedd annak, hogy vitatkozni akarok veled, de nem győztél meg. Még mindig azt mondom, hogy az asztal alá való bújást hülyeségnek tartom.

2016. aug. 17. 11:32
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Én ezt értem, amit mondasz, de akkor nem jobb kirohanni a házból a nyílt terepre és addig-addig rohanni, amíg *biztonságos terepre nem érünk?"

És szerinted mennyi idő bebújni az asztal alá és mennyi idő elszaladni a földrengés elől (wtf???) ?

2016. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

:D


Jólvanna xD


De akkor mondj jobb módszert, mint bebújni az asztal alá :D

2016. aug. 17. 11:40
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

"De akkor mondj jobb módszert, mint bebújni az asztal alá :D"


Ezt neked kellene megtenned, hiszen te vonod kétségbe a módszer hatásosságát.

2016. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, igazad van... nézzetek őrültnek engem, én továbbra is azt mondom, inkább kiszaladok a házból, ami rám omolhat, semmint, hogy bent maradjak.


Ha "szerencsém" van (vagy nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg ezt, mit mondjak erre...), akkor a legjobb dolog, ami nyílt terepen történik velem, hogy remeg alattam a föld és a seggemre esek... egyébiránt (gyermeki képzelőerőmmel élve) sz'tem tud az ember olyan gyorsan és ügyesen szaladni, hogy ne omoljon rá semmi és ne érje semmi baj... hacsak - a filmekből kiindulva - nem épp a tulajdon lábunk alatt nyílik ketté a föld.

2016. aug. 17. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
földrengésnél a föld jellemzően vízszintesen mozog, nem pedig függőlegesen. állni nem tudsz, nem hogy szaladni.
2016. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Na akkor meg, a legjobb, ami történhet, hogy fektemben ide-oda gördülök, de legalább nem esik rám semmi :D

2016. aug. 17. 12:44
 10/12 aperitif válasza:

"De akkor mondj jobb módszert, mint bebújni az asztal alá :D"


Állítólag az ajtónyílásba kell beállni földrengés esetén. Nem tudom, az miért jó, nem vagyok sem építész, sem statikus, talán az az áthidalógerenda, vagy mijaszösz, ami az ajtónyílás fölött van. Gondolom, ha az kiszakad a helyéből, akkor fuccs, de ha nem szakad ki, akkor megvéd mindenféle apróbb, potyogó dolgoktól, vakolatdaraboktól, tégláktól.

Persze a legjobb kiszaladni a házból nyílt terepre, de ezt egy 10 emeletes panelház kilencedik emeletéről nehezen tudod megtenni. Még egy nagyobbacska családi ház belső szobájából sem biztos, hogy kiérsz a szabadba 2 másodperc alatt. Egy asztalt, vagy egy ajtónyílást viszont elérhetsz.

2016. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!