Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fuktagitasommal vannak...

Hanna20011102 kérdése:

A fuktagitasommal vannak problemak, nemtudom, hogy nagy e a baj?

Figyelt kérdés

3-4 napja elkezdtem tagitani a fulem a leheto legkisebb fultagitoval,amit boltba vettem.Tegnap este kivettem,ma reggelre probaltam bele rakni a fulembe es durvan elkezdett verezni.

Ez miert van?

Ha pihentetem a fulem,attol nem kell ujra kitagitani majd ugye?



2016. aug. 26. 11:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A füllyuk általában 14-16 G átmérővel számolandó.

A tágítás folyamatos és egyben szakaszos is. Ha kiveszed, akkor idő után összemegy (minél kisebb a lyuk, annál gyorsabban megy össze), tehát újra kell tágítani.

Tágításnál használj ápoló és fertőtlenítő szereket egyaránt. Sose tágíts túl nagy léptékben.

Ajánlott 16-14-es "tágító" után 14-12-es (12 G), majd 12-10-es, 10-8-as, 8-6-os, 6-4-es 4-2-es 2-0-s.

Milliméterben: 1,2-1,6-1,8-2-2,3-2,7-3-4-5-6-7-8-10-12-14-16-18-20...etc.

Tágítás előtt mindig fertőtlenítsd le az új tágítót, majd amikor berakod a füllyukba, utána ápold le.

Persze lehet gyorsan is tágítani egyből nagy ugrással, de ott esélyes, hogy szakad a fül bőre (nem kiszakad, csak szakad).

Ha van egy fix méret, amit el akarsz érni, akkor lehet előre is tágítani (szike vagy dermal punch) és úgy rakni bele ékszert, de akkor kezelni kell, mint egy friss ékszert.

Tágításnál, ha túl gyors, akkor a bőr megreped és vérzik. Ezért is kell lépésenként haladni. Célszerű két tágítás között 10 napot várni és addig nem kiszedni a tágítót egyszer sem. Minden nap kezeld, ápold.

Ha súlyosabb tágítót használsz, figyelj rá, hogy ne vékonyodjon el a bőr a fülednél.


Nagyjából ennyi. Remélem segítettem.

2016. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!