Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parlagfű konteó?

Bok Globule kérdése:

Parlagfű konteó?

Figyelt kérdés
Vélemények, elméletek? Arra asszociálok, hogy egészséges. Nem a városokban tartó irtására gondolok, irtsák, ha zavarja őket, de sok helyütt ismertek a pozitív tulajdonságai is, amiket sokan blőd módon hallani sem akarnak, mert már eleget hallották a kampányt az allergizáló hatásáról. Nem vitatkozni akarok, egyik oldalt sem pártolom. Viszont érdekes számomra a téma abszurditása. Eleget kaptam már a parlagfű ellenes propagandából és anno elgondolkodtatott, hogy mégis mi a frászkarika az, ami ennyire gonosz, itt kezdődött számomra bizarr lenni a téma. Mit gondoltok?

2016. aug. 27. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A te "konteód" szerint valamit kikiáltanak rossznak, így feltételezhetően jó dolog és ezzel akarják az embereket ellene hangolni. Ez már állásfoglalás.


A kérdés amire célzol az a feltételezés hogy a parlagfüvet gyógynövényként kiáltja ki egy csoport, és a "kutyaharapást szőrével" módon próbálja az allergiásokat kezelni.


Itt egy rövid cáfolat, és egy hosszú is arról hogy önmagában a konteó hibás, félrevezető, hamis (99%-uk az):

[link]

[link]

2016. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A szabadon növő parlagfűnek semmi gyógyhatása nincs.

A drogtatralmú kendert próbálják gyógyhatásúnak beállitani, de ez se igaz, csak amig jól be van szívva a beteg, addig sem a betegségei miatt rinyál.

2016. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Azt sem tudjátok, miről beszéltek!

Nem gyógynövény? Tényleg? Néhány hete szedek parlagfú tablettát.

Eredmények:

- méregtelenít, sokkal kevésbé "puklis" a bőröm

- a lábam egyáltalán nem vizesedik, nem dagad

- vérnyomásom, ami rendszeresen magas volt, már csak ritkán az

- állandó hasmenésem elmúlt.


Ennyit rólatok és arról, hogy ilyen "urbanlegends" és egyéb fsz blogokról tájékozódtok, ahelyett, hogy utánajárnátok a dolgoknak.

2016. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Három hozzászólás, de már kezdődik a vita? :D Irtsa vagy egye, kenegesse. Nem érdekel, hogy ki miben hisz. Mondom, hogy teóriákat várok.


Amit tablettában szedsz az általában szintetikus koncentrátum, van valamiféle hatóanyag benne, de sohasem lesz valódi gyógynövény.

2016. aug. 27. 20:24
 5/6 anonim válasza:
17%
Én is eszem, mert ez egyetlen növény mely őssejt termelő! Szóval aki ellent mond az gyógyszer maffia tag.:) Évek óta alergiám, pajzsmirigy gyuladás, mely egy idő után meghalna, de nem tette. Szóval aki nem hisz ebben az menjen a doktor úrhoz aki átlag életkoruk 58 év. És tegyen fel kenetet magára.xD Aki meg tudja az eszi
2017. ápr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 galaxy01 válasza:
0%
Még az első belinkeli a hülye propaganda oldalakat :D Nem allergia kezelésere való elsősorban, de valószínű azt nem is okoz. Valamelyest kérdésre is válaszolva, amikor indult 10 vagy tizen pár éve ez a parlagfő mizéria, akkor nekem is furcsa volt, hogy mit vétethetett a növény. Valamiért üldözik ezek a mocskok, van aki szerint azért, mert ez volt az indiánok csodaszere. Legalább 30 betegségre/tünetre használták. Konkurencia lenne a gyógszeriparnak, ha kevesebb lenne a beteg. Most a kovidos bohóckodás miatt újra eszembe jutott a téma. Januárban amúgy kipróbaltam teaként. Magam szedtem a növényt. 1-2 hét alatt 6kg-al lettem könnyebb, jobb lett a mozgékonyságom és a közérzetem. De valahogy abba hagytam és az íze is borzalmas. Keserűfűnek is nevezik...
2020. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!