Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zsidók, héberül tudók. Mi van...

Zsidók, héberül tudók. Mi van ide írva? Le tudnátok fordítani magyarra? Egy elhagyatott temetőben találtam.

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 28. 00:19
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. aug. 28. 00:23
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elsőből nagyon-nagyon keveset tudtam kiszedni ,és amit kitudtam az az ,hogy:


P"T (Ez az elhunyt monogramja)


És "Anbama Menahem Abshnat Tarcha Tapak". Mivel nincs niqqud a betűkőn ezért csak találgatok ,de szerintem arámi.


Második viszont jobban látszik:


Lamed"He Pinchos Loytzer Ayin"He (Pinchos Loytzer lehetett a neve az elhunytnak).


-------------------


Most sajnos sietnem kell ,de dióhéjba az van írva ,hogy mikor hunyt el (Tevet hó 10.-e) és még egy megemlékező szöveg.

2016. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És esetleg évet nem ír a sírköveken?
2016. aug. 28. 09:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt nem láttam.
2016. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De-de ,írja. Csak utólag vettem észre.


Legalábbis én ezt vettem ki:


TavReishNun"Vav ,azaz 5656. És ,ha jól számította a dátum konvertáló ,akkor ez 1895 .12.27.-e lehetett.

2016. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*1895.12.27
2016. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A פ ט nem az elhunyt monogrammja ahogy elotte irta valaki hanem egy rovidites. Azt jelenti "itt van elrejtve". Ketto fordul elo vagy ez, vagy a פ נ, az meg azt jelenti hogy "itt van eltemetve. A tobbi eleg nehezen olvashato de meg probalkozom. 😊
2016. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
És a felső sorban a Menachem nem egy név ahogy írták hanem egy dátum. Menachem Av hónap ha jól latom az 5625.évben. Azért Menachem Av mert a Tisa beav böjt (Szentélyek pusztulása) után megváltozik Av hónap neve Menachem (vigasztalo) Av-ra.Hogy a Menachem Av elött mi van nem latom. De szerintem ez nem a halálozás dátuma mert az a sírkő alján van. Csak azt szintén nem nagyon latom. A hosszú szöveg meg megemlékezés szokott lenni a halottról abból se látszik sok de már érdekel 😂
2016. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még annyi hogy az előbb én is tévedtem egy dologban. A datum fenn amit irtam a Menachem Av hónap az 5625.elévben mégis a halálozás datuma. Ami lenn van az utolsó sorban תנצבה egy állandó rövidítés sírköveken. Valami olyasmit jelent hogy legyen a lelke belekötve az élet kötelékébe.
2016. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!