Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok és e-cigizek...

13 éves vagyok és e-cigizek soha nem szívtam rendes cigit lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
e-cigi cigi egézség

2016. aug. 28. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen.


Az e-cigi is tele van káros anyagokkal, ennyi idősen egyáltalán nem szabadna még cigirágót sem szívnod.

2016. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet, akkor is, ha nikotinmenteset használsz.

A folyadékban lévő vegyszerek mindegyike egészségügyi határértéken belül van, forgalmazható. De ez minden más dohánytermékre is igaz, meg alkoholok, műkajákra is.

De az, hogy laboratóriumi körülmények között vizsgálva megfelelnek az előírásoknak, még nem teszi ezeket ártalmatlanná.

Dohányozni évezredek óta dohányzunk. Káros hatásával nyilván ötszáz éve is többé-kevésbé tisztában voltak, de az utóbbi évtizedek kutatásai rajzolták meg igazán a károsító hatásának térképét.

Az e-cigi nagyon új dolog, nincs elég tapasztalás még arról, hogyan hat évtizedeken át. Nyilván ma a tudomány nem megfigyelésekre hagyatkozik elsősorban. de ez akkor is tény.

Sok szakszerű leírást találhatsz a neten arról, hogy milyen károsító hatásokkal kell számolnod.

2016. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!