Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki picit is ért a...

Valaki aki picit is ért a gitárokhoz/gitározik?

Figyelt kérdés
Csak annyiban kérnék segítséget hogy itt vannak valami ilyen ,,szabályok" amit mindenkinek tudnia kell hogy pl ne gitározz fejenállva egy medencében stb. Najó ez nyilván hülyeség, de mint pl a lovaglásnál hogy ne állj a ló mögé mert megrúg, vagy ne simogasd amikor a hevederét húzzák meg szóval ilyesmi? Hogy hogyan lehet lerakni, tárolni, használni stb?

2016. szept. 3. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

A nyakánál ne fogd, nem szereti.


úgy bánj vele, mint egy csecsemővel (olyan finoman)


Ne akard dobálni, vagy a hevederén forgatni.

2016. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gipsz Jakab24 válasza:
Az hogy mit nem szabad egy gitátral csinálni szerintem mindenki tudja, aki nem teljesen zokni. Tehát alap hogy nem a pottyantósban tárolod, nem versz vele szöget a falba stb. Nem is értem milyen válaszra vársz.Megfogod használod. Vegyél egy gitárállványt és ha nem használod arra tedd rá, de amìg ez nincs meg nehogy letedd.Vidd mindenhova magaddal.
2016. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gipsz Jakab24 válasza:
89%
Ja és lerakni úgy lehet, hogy amikor már leér a gitár alja a földre és a feje a fallal kb. 30 fokos szöget zár be, akkot hirtelen elengeded.
2016. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha-ha.

Nem úgy értem hanem olyanok vannak e amire magamtől nem jövök rá pl hogy ha nincs gitárállványom akkor hogyan tilos lerakni pl fektetve kell vagy nem szabad neki dönteni a falnak vagy pl sosem szabad megpengetni a bundoknál vagy ilyenek (ezeket most csak random kitaláltam hogy ilyesmire gondolok)

2016. szept. 4. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem léteznek ilyen szabályok. Viszont a legközelebbi ezzel kapcsolatos dolog ami eszembe jut, az pl: gitározás előtt mosd meg a kezed (hogy tisztán tartsd a húrokat), ne tárold olyan helyen ahol folyamatos napsütés éri, koncert előtt hangold be a gitárod stb..

Most nyilván egy ló teljesen más kategóriába tartozik mint egy élettelen tárgy.. szóval ezért értelmetlen a kérdés egy kicsit.

2016. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem van egy gitártokom (táska vagy mit tudom mi) és abban tárolom... és ebben a tokban odaállítom a sarokba. Nem olyan bonyolult ez. :) Meg még azt tanultam, hogy nagy körömmel soha ne gitározz mert akkor a körömtől sérül a gitár nyaka ha lefogod a húrokat. De ha napon van a gitárod akkor a húrokkal tuti történik valami... meg ahogy fogod le a húrokat soha ne ott fogd le ahol van az a kis csík... (bocsi de foggalmam sincs hogy mi a neve. Amik a gitár nyakán húzódnak kis csíkok és az osztja fel bundokra.. na érted) kb. ennyi amit segíteni tudtam. :)
2016. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Igen ilyesmikre gondoltam mert gitározni szeretnék de otthon egyedül, nem fogok tanárhoz járni és nem szeretném hogy baja legyen a giárnak

2016. szept. 7. 07:10
 8/9 anonim válasza:

Szívesen! :)

Én is egyedül tanulok. Habár tavaly a suliba volt gitárszakkör... de már sajnos nincs mert nem fér bele a hétbe hogy legyen mivel elég zsúfolt órarendünk van. Ha van még kérdésed nyugottan tedd fel! :)

2016. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

azok a kis "csíkok" maguk a bundok (másnéven érintők) a közöttük lévő rész pedig a bundköz.

A gitár tárolása természetesen sokféleképp megoldható, de a legpraktikusabb egy gitártartóban, pl nekem a falra vannak fellógatva így könnyeb elővenni őket, és jól is mutatnak. És ha így vannak tárolva akkor fontos hogy ne érje őket naponta több őrás közvetlen napsütés.

2016. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!