Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene a háziban?

Valaki segítene a háziban?

Figyelt kérdés

Egy nemzetközi futóverseny előtt öt női igy nyilatkozott az újságiróknak: Anna: Az első három között leszek. Barbara: Én nyerek. Cecilia: Legyőzöm Annát.

Daniella: Nem tudom Barbarát legyőzni. Edit: Cecilia vagy Daniella fog nyerni. Hogyan alakult a sorrend, ha a verseny végére egyiküknek sem lett igaza?


2016. szept. 4. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd végig, hogy ha egyiküknek sincs igaza, mind az 5 állításnak a fordítottja az igaz.

Anna nincs benne az első háromban.

Barbara nem nyert.

Cecília Anna mögött futott be.

Daniella legyőzte Barbarát.

Végül pedig Se Cecília, se Daniella nem lett első.


Csak hozd össze az 5 állítást!

2016. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Énis így csináltam, de ez sehogysem jön ki. Ha Anna nem lesz az első háromban, Barbara sem nyer, Cecília nem győzi le Annát, de Anna sincs az első háromban, Daniella legyőzi Barbarát de nem nyer, de Cecília sem nyer. ?????

Nincs megoldásom.

2016. szept. 4. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát figyi.

Anna nincs az első háromban. Azaz 4. vagy 5.

Cecília Anna mögött lesz tehát akkor Anna a 4. és Cecília az 5.

Daniella pedig nem nyert, de legyőzte Barbarát, ez csak úgy lehet, hogy akkor ő a második, Barbara harmadik, és végül aki kimaradt, Edit az első.

2016. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!