Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérhetek postán maradó csomago...

Kérhetek postán maradó csomagot olyan lakcímre, ahova nem vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, ossze-vissza vagyok az alberletben, nem tudom atvenni..
2016. szept. 7. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A postás arra a címre viszi ki ami megvan adva. Viszont kérhetsz olyat, hogy csak a postára menjen a csomag, és te bemész, és ott átveszed.
2016. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Postan marado csomag volt a kerdes. De en ugy emlekeztem hogy a postan atvetelkor kernek szemelyit es lakcim kartyat is. A lakcimem pedig nem az a hely, ahova rendeltem.
2016. szept. 7. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, nem jól fogalmazott az első, de igaza van.

Mégpedig a következő miatt. Postahivalt nem adhatsz meg címnek, csak kézbesítési címet. Direkt sarkítok, de így jobban kijön a lényeg.

Most Szegeden laksz. Három nap múlva Debrecenben. A csomag megérkeztekor Szolnokon. Na de hova is érkezzen a csomag? Valahova a nagyvlilágban?

Mint írtam, nem adhatod meg azt, hogy Piripócs, 2. postahivatal.

A posta a címzéshez legközelebbi hivatalba viszi, ahol van csomagkezelés.

Ott a csomag, de honnan fogsz tudni róla? Szegedre, Debrecenbe, Szolnokra vagy Piripócskra menjen az értesítő? Csak a megadott címre tudják azt kivinni.

És átvenni sem tudod, ha nem tudod igazolni, hogy neked szól a küldemény.

2016. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom hogy a számlázási adatoknál azt a címet kell megadnom, amelyik körzet postájára szeretnék menni a csomagért. A kérdés igazából arra irányult (lehet hogy rosszul fogalmaztam meg), hogy albérlőként nem vagyok bejelentve, de csak ebben a városban tudom átvenni időmből kifolyólag a rendelést, abban a városban nem, ahol a bejelentett lakcímem van (szüleim otthona), mert oda csak hétvégén járok.

Valamiért én úgy emlékszem, hogy csomagátvételkor a postán kérnek személyi igazolványt és lakcím kártyát is, kérdés, hogyha a név egyezik, de a lakcím kártyámban nem az a cím szerepel, ahova rendeltem(tehat az alberlete) megkapom-e a csomagomat?

2016. szept. 7. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, meg. Sok csomagot vettem már így át.
2016. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!