Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell olyan facebook...

Hogy kell olyan facebook oldalat csinalni amit lájkolni kell?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 18:51
 1/2 2*Sü ***** válasza:

1. Megfelelő tudás nélkül aligha fogod tudni megoldani. Ha meg meglenne a megfelelő tudásod, akkor meg tudnád, hol kell keresni ehhez leírást, ergo nem itt tetted volna fel a kérdést.


2. Nem tudom végül bekerült-e a Facebook szabályzatába (tudtommal nem), de volt szó róla, hogy az ilyen oldalakat illegálisnak minősítik, és törlik a hozzá tartozó Facebook oldalt. A felhasználók többségében komoly ellenszenvet kelt egy ilyen oldal, a lájkolás funkciójának is kicsavarása, hiszen a lájkolás alapvetően arról szól, hogy én látok valamilyen tartalmat, és ha azt arra érdemesnek tartom, akkor egy lájkkal ezt az oldal tulajdonosa, illetve az ismerőseim tudtára adom. A lájkolós oldalaknál viszont ez nem áll fenn, hiszen a lájkolás pillanatában még nem ismerem azt a tartalmat, amiről véleményt nyilvánítottam. Ez akár lehet, hogy a jelenlegi szabályzat alapján is a felhasználási feltételekbe ütközik, de ezen lehetne lamentálni.


3. Nincs értelme. Oké, jön valaki, és ad az oldaladra egy lájkot, csak mert elhúztad előtte a mézesmadzagot, és nem tudja legyőzni a kíváncsiságát. De a legtöbb ilyen tartalom kvázi átverés, hatásvadász mézesmadzaggal, igazából semmi érdekes nincs rajta, ha nem kellene lájkolni, el is felejtenéd a dolgot, nem lájkolnád magadtól. De tulajdonképpen ez történik azzal is, aki lájkolta az oldaladat. Hiába tette, ettől még másnap fogalma sincs arról, hogy a te oldalad egyáltalán létezik, nem fogja ténylegesen kedvelni az oldaladat. Sőt, ha az üzenőfalán szembe is jönnek az oldalad bejegyzései, akkor meg azt fogja mondani, hogy ő bizony nem emlékszik, hogy lájkolta volna az oldaladat, visszavonja a lájkot, neadjisten még jelenti is.


De oké, az oldalad lehet, hogy összeszed mondjuk 10 000 lájkot. Mire jó az, ha valójában ebből 100 felhasználó nézi meg valóban az oldaladat, a bejegyzéseidet? Te tudod, hogy az a 10 000 lájk hazugság. A lájkolóid is tudják, hogy hazugság. Egy idegen is az első post megtekintése után tudni fogja, hogy hazugság. Ha mindenki tudja, hogy hazugság, akkor mi értelme hazudni? Akkor már inkább többet ér egy olyan oldal, amit 120-an lájkoltak, de ebből 100 ember valóban követi is az oldaladat, valóban kedveli, értékesnek és/vagy szórakoztatónak tartja azt a tartalmat, amit megosztasz.


4. A jelenség annyira elharapózott, hogy tényleg elég nagy az ellenállás. Lehet olyan látogatókat is eltántorítasz az oldaladtól, akik amúgy potenciálisan !valóban! a rajongóid lennének. Nota bene: mostanság sok „lájkold, hogy megnézhesd” oldal meg is szüntette ezt a gyakorlatot, és azóta is megvannak, sőt akik valódi, értékes tartalmat kínálnak, azok még gyorsabban is gyarapszanak.

2016. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nem hülyeségből szeretnék ilyen oldalt csinalni.Kormos vagyok
2016. szept. 9. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!