Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A magány hogyan lehet kimerítő?

A magány hogyan lehet kimerítő?

Figyelt kérdés
Jó pár kérdésnél olvasható, hogy valaki évek óta egyedül van és még a legegyszerűbb tevékenység is hatalmas akaratot és lelki erőt meg mindenfélét igényel tőle. Hogyan tud a magány és az egyedüllét kimeríteni? Mi rá a magyarázat (esetleg tudományos magyarázat)?

2016. szept. 9. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A tudományos magyarázat szerintem a magányból, elhagyatottság érzésből fakadó depresszió, amely fizikai tünetekben (levertség, kimerültség) nyilvánul meg.
2016. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De miért nyilvánul meg ezekben a tünetekben? Miért okozza ezt?
2016. szept. 9. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt én nem tudom, de jó pár éve vagyok már egyedül és eléggé levert vagyok és hasonló állapotban vagyok, mint ahogy a kérdező megfogalmazta. Továbbá a depresszív állapottal járó időszakok, mint november-február nálam sokkal erőteljesebben jelentkezik.
2016. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichoszomatikus tüneteket okozhat, nem csak lelkit. Az emberi szervezet egy komplex rendszer, nem különül el élesen a lelki és a fizikai valója. Ha fájdalmaid vannak, valószínűleg lelki értelemben sem érzed jól magad. Ez fordítva is nagyon sokszor igaz.
2016. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 29 éves férfi vagyok, elég régóta vagyok egyedül, ill. az idős szüleimmel, egyikőjüket ápoltam, de sajnos elhunyt és ketten maradtunk. A párkapcsolat és a közösség találás terén is már szinte mindent megpróbáltam, de legfeljebb ideig-óráig sikerült, általában aberráltsággal és torz értékrendekkel találkoztam, ezért szakadtak meg.


Igen, kimerült vagyok, nehezemre esik rávenni magamat a munkára és már egyre ritkábban lelem örömömet benne.

Hetente, ha egyszer csörren meg a telefonom, de van, hogy kéthetente egyszer. Heti egy, max. két levelet kapok. Egy emberrel levelezek, de most a haláleset óta neki sem volt még erőm válaszolni.


Vannak ötleteim a "kitörésre", ki is fogok próbálni pár dolgot, mert tudom, hogy ha lenne egy fiatalos normális közösségem, vagy egy párkapcsolatom, akkor visszajönne a szellemi alkotóerőm és a munkakedvem is.


Ugyanakkor már nagyon óvatos vagyok és 100-szor is átgondolom, utánajárok mielőtt valahova közösségbe elmegyek, mivel sok kellemetlen meglepetésben volt eddig részem. A fizetős, vagy nagyobb utazásokkal járó közösségekben, pedig az anyagiak, amik valahol gátolnak.


Pl. egy budapesti egynapos út nekem 20 000 Ft is lehet.

(Ebben utazás, étkezés, jegyárak, ill. 1-1 új, olcsó ruhadarab ára van benne. Agyonhasznált pólóban senki sem ismerkedik szívesen.)

2016. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bok Globule ***** válasza:

"De miért nyilvánul meg ezekben a tünetekben? Miért okozza ezt?

" A miértekre csak atyaúristen tud választ adni. Ez pont egy olyan kérdés, mint miért piros a piros. Nem bántásból mondom.

2016. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű. A világban az a szabály érvényesül a legkisebb szintektől a legnagyobbig, hogy hasonló a hasonlóval képes kölcsönhatni, viszont az egymáshoz hasonló dolgok halmazain belül az ellentétek vonzzák egymást. És a kölcsönható dolgok közt kialakul egyfajta kapcsolat. Minél több dolog lép minél többel kapcsolatba, annál szövevényesebb lesz a kapcsolati háló. Ez kiegyensúlyozottá teszi az egyént. Ha valaki nem lép kapcsolatba másokkal, kevés számú kapcsolata lesz, ami abban fog megmutatkozni, hogy kialakul nála a levertség, motiválatlanság, depresszió. Hiszen önmagunknak nem lehet élni, aki meg így tesz, érezni fogja, hogy nem érdemes. El fog jönni az a pont, amikor fel fogja tenni önmagának a kérdést a kétszer kettő józanságával, hogy "Persze, hogy megvan minden, pénz, ilyen-olyan tv, autó, számítógép, stb., de mihez tudok én ezzel kezdeni?". Tehát egy ponton túl nem tudnak ezek boldogságot adni, örömet okozni.

Viszont ami a tudományon túlmutat kissé az a halál utáni élet. Lehet, hogy az emberi kapcsolataink által a halálunk után folytatódik valami. Akinek sok ilyen kapcsolata van, annak jobban, akinek kevesebb van, annak kevésbé. Ezért is félnek sokan ösztönösen a magánytól, hiszen mindenki érzi legbelül, hogy nem jó magányosan meghalni. Ha meg csak magadnak vagy, tudással, anyagi javakkal, pénzzel, mindennel, akkor semmit nem tudsz magaddal vinni, továbbá egyszerűen elszigeteled magad a többi embertől, kiszakítod magad a kapcsolatok hálójának rendszeréből. Viszont ha "kitéped magad a létezés mindenségéből, az úr elront kicsinyül". Továbbá az élet csak egy percnyi lét. Az anyag egy állapota. Az életedet bármikor ki tudod oltani, de a létezés köréből soha nem leszel képes kitörni (pl. a fizikában a természet úgy oldja meg, hogy az Univerzum elhagyásához végtelen szökési sebesség kellene, tudom, hogy ez nem teljesen idevág, de valahogy fedezzük fel a mintát a emberi kapcsolatok, a realitásunk rendszere és a lét közt).

Szóval "ily végzet áll e történet felett...".

2016. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóláshoz.: Az emberi kapcsolataink számától függetlenül a lelkünknek örök élete van (a keresztények is ezt hiszik).


Sajnos ma is vannak "számkivetett" emberek, akiket a tömeg nem akar megérteni, mert nem követik a tömeget, ami sokszor "csordaszellemet" jelent inkább.


Kérdés, mit érnek a "csordában" élő emberek emberi kapcsolatai?

2016. szept. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pszichoszomatikus tünetek


Az orvosok is elismerik, sőt, még egy egyszerű gyomorpanasz ambuláns kezelőlapjára is ráírják, hogy a beteget stressz érte az elmúlt időszakban. Erre rá is kérdeznek.


Így lehet "kimerítő".

2016. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!