Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérdések lent. Nyári diákmunka...

Kérdések lent. Nyári diákmunka pénzért?

Figyelt kérdés

áprilisba leszek 14 éves és szeretnék diákmunkára menni, anya talált egy jó kis helyet,egész jó pénzért. Viszont lenne pár kérdésem:

hány órásak ezek a diákmunkák?

egész nyáron tartanak vagy csak egy szer kétszer van lehetőség?

ugye 14-től lehet menni ? :DDD

KP-ba kapod vagy utalják?

Most egyenlőre ennyi ha eszembe jut még valami akkor írok. Legfőképp olyanok válaszát várom akik dolgoztak hasonló helyem,de bárki válaszát örömmel fogadom :)))

A hibákért bocsi :)

Jó éjszakát :D

13/L



2016. szept. 9. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egész megy a levesbe ugyan is leghamarabb 15 éves korodtól vállalhatsz diákmunkát.
2016. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:

> ugye 14-től lehet menni ?


Nem. Munkát vállalni 15 éves kor alatt legálisan nem lehet. 15 évesen kizárólag tanítási szünet idejében, szülői engedéllyel. 16 évesen akár tanítási időben is, szülői engedély nélkül is, de ha jól tudom maximum napi 8 órában, és nem éjszakai műszakban.


Illegálisan meg kevesen kockáztatják meg, hogy alkalmazzanak valakit, egy esetleges ellenőrzés, baleset esetén nagyon-nagyon csúnyán megütheti a bokáját a „munkáltató”. (Ellensége, konkurenciája meg mindenkinek van, egy névtelen feljelentés bármikor jöhet.)


> hány órásak ezek a diákmunkák?


Amennyinek meghirdetik, vagy amennyiben megegyeztek.


A többi kérdés megválaszolása ilyen módon szerintem okafogyottá vált.

2016. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat,most egy kicsit elszomorodtam. Pedig úgy tudtam hogy 14 től lehet már menni , mert mindenkitől ezt hallottam😞
2016. szept. 9. 23:05
 4/7 2*Sü ***** válasza:
56%

Nyomatékot adva a válaszom helyességének:


2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről (lásd: [link] )


V. fejezet

A munkaviszony alanyai


34. § (1) Munkavállaló az a természetes személy, aki munkaszerződés alapján munkát végez.

(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.

(3) A gyámhatóság engedélye alapján a jogszabályban meghatározott kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység keretében a tizenhatodik életévét be nem töltött személy is foglalkoztatható.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


A régi munka törvénykönyv a tankötelezettséghez kötötte azt, hogy munkavállaló lehess, de 14-18 éves korig az iskolai szünetben engedte a nappali tagozatos tanulókat dolgozni. De ez a fenti 2012-es törvénnyel megváltozott.


(Megjegyzem jogosan. 14 évesen legyen már a szülők feladata, hogy a megfelelő anyagi háttérről gondoskodjanak, vagy ha arról nem tudnak, akkor a megfelelő szociális szolgáltatásokat igénybe vegyék.)

2016. szept. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi utolsó. Megjegyezném hogy van rendes anyagi hátterem , nem élünk rosszul. Csak unok már egèsz nyáron itthon ülni.
2016. szept. 10. 08:20
 6/7 2*Sü ***** válasza:

Itt bizony egy hamis dilemmával állunk szemben. Nem csak munka és otthon unatkozás van, vannak más alternatívák is.


Pl. vannak táborok, általános és tematikus táborok. Pl. én néptáncoltam, nyáron voltak edzőtáborok, voltak fellépéseink. De voltam számtech. táborban is. Megfelelő közösséget találva rengeteg nyári programot lehet találni, pl. el lehet menni túrázni, stb… Vannak nyári képzések, kurzusok is. Otthon ülni sem annyira unalmas, ha van valami hobbid, amivel el tudod ütni az időt, amit szívesen csinálsz, tanulsz is belőle: gitározás, üvegfestés, szövés-fonás, stb…


Végül vannak ismerőseid, barátaid, szomszédaid. Nem kell otthon ülni, kimehettek egy strandra, játszani, stb…. Gyerekkoromban pl. fociztunk, meglepő, de múzeumokat nézegettünk (volt, amiben ha 30-szor nem voltam, akkor egyszer sem, mégsem volt unalmas), horgászni mentünk, kvarcjáték versenyt tartottunk (akkor még az volt a menő, számítógép még nem volt), vagy csak lófráltunk a városban, beszélgettünk, ökörködtünk. Pl. volt, hogy csak úgy bóklásztunk a városban és láttuk, hogy az egyik teherautóról éppen dinnyét pakoltak le a piactéren. Megkérdeztük, segíthetünk-e, pár dinnyét segítettünk lepakolni, cserébe kaptunk egyet. Nem legális munka volt, munkának is nehéz lenne nevezni, vagy negyed óra volt az egész, mégis emlékezetes maradt az emlék.


Sokféle dolgot csináltunk nyáron, de egyet nagyon ritkán. A legritkább esetben unatkoztunk.

2016. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi utolsó. Azért én se ülök egész nap otthon, csak az a baj hogy a barátaimat nem nagyon engedik el sehova,ezen kívül pedig külvárosban élek , nincs itt konkrétan semmi házakon kívül, még egy gagyi fagyizó sincs csak a szomszéd faluban. Könnyű lenne nekem is a városban élni, 100 hogy nem lennék itthon 3 óránál többet napközben. csak sajnos nincs lehetőségem pl strandra vagy moziba vagy múzeumba menni mert még itt ezen a kis lakótelepen se mehetnek nagyon sehova max két km-re házuktól. Unoka tesóimmal max mehetnék de ők meg kakilnak rám. Sok ismerősöm megkérdezi hogy miért nem járok be a városba, persze neki könnyű hogy 5 percre lakik, nekem meg csak busszal fél óra...
2016. szept. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!