Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véletlenül kárt tettem az...

Véletlenül kárt tettem az osztálytársam telefonjában szerintetek az alábbiak esetén indokolt a kártérítés?

Figyelt kérdés
nos a sulimban történtek lopások ezért az értékeket mivel én felmentett vagyok(nem lényeges hogy miért) mindíg nekem adják (tesi elött) oda az osztálytársaim hogy vigyázzak rá(mint ha csak mert felmentett vagyok ez az én dolgom lenne) csomó cuccal a kezemben be megyek a szertárba a cuccokat rá teszem a zsámolyra és hoznám ki amikor lecsúszik a zsámolyról a bizonyos telefon és egy + jelre emlékeztető karc lett rajta (nem volt rajta előlapi) a házi rend szerint ha hozol értéket a te felelősséged de én még is rosszul érzem emiatt magam szerintetek megkéne zsebpénzemből térítenem a kárt ? 8o vagyok ha ez lényeges lenne
2016. szept. 19. 14:25
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Nehéz kérdés, de ez nem a te problémád kellene, hogy legyen.


Egyik oldalról ha valaki átad neked valamit hogy vigyázz rá, akkor valamennyire a te felelősséged, hogy vigyázol is rá. Másik oldalról viszont nem véletlenül van sok helyre kiírva, hogy a csomagmegőrzőben, öltözőszekrényben hagyott értéktárgyakért nem vállalnak felelősséget. Persze nyolcadikosként neked ebben nem elvárt, hogy tapasztalatod legyen, de vagy kérsz ezen szolgáltatásért valami ellenszolgáltatást, hogy az esetleges költségvonzatot legyen miből fedezned, vagy eleve úgy kellene átvenned ezeket a telefonokat, hogy igyekszel vigyázni rájuk, de az esetleges sérülésekért nem vállalsz felelősséget. Most ezt vagy elfogadják a többiek, és akkor oké, vagy nem, és akkor majd keresnek más megoldást, tárolják máshol a telefonjukat.


De te nyolcadikas vagy, önálló keresettel nem rendelkezel és nem is rendelkezhetsz. Add meg a szüleid elérhetőségét a „sértettnek”, hogy az ő szülei keressék fel a te szüleidet, és majd ők szépen elrendezik egymás között a dolgot.

2016. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot kapok zsebpénzt amit férre raktam és abból futná a javításra és ha volna rá lehetőség mint minden korombeli kihagynám ebből a szülőket én rontottam el nekem kéne helyre hozni de nem tudom hogyan lenne helyesen elintézni ezt
2016. szept. 19. 16:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül minden rendben mivel nem rég vették a boltban vállalják ingyen a javítást.
2016. szept. 25. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!