Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?...

Mit tehetek ilyen helyzetben? (bírósági tárgyalás)

Figyelt kérdés

Ma voltam egy bírósági tárgyaláson. Tanúként beidézve. Bár a sértett is én voltam. Röviden: fizikailag bántalmazott egy férfi, miközben pultosként dolgoztam.

A bíróságra félve mentem be, nem vagyok hozzászokva az ilyen helyzetekhez. Gondoltam elmondom mi történt, aztán lezárul az ügy, nálam az igazság, nem lesz semmi gond...Naiv voltam, azt hiszem. A bírónő úgy megalázott, mint talán még soha senki, mindenbe belekötött, amit mondtam, hamis tanúzással "vádolt" és egyértelműen a valódi vádlottal szimpatizált. Én pedig nem bírtam ki, elkezdtem sírni és abba sem bírtam hagyni, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ilyen van. Hogy engem bántanak és a vádlott hazudik, mint a vízfolyás, szinte már engem hozva ki a "rossz"-nak, a bírónő pedig úgy beszél velem, mint egy darab sz@rral, poénkodik a vádlottal, azzal a férfival, aki engem bántott, és hiába mondom el az igazat, az senkit sem érdekel...


Ilyenkor mit lehet tenni? Végig sírtam az egész tárgyalást, annyira megaláztak... És nem a vádlott, arra fel voltam készülve, hogy hazudni fog, hanem a bírónő... Miért csinálta? Komolyan... Miért?


30/L



2016. szept. 21. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyre kevesebben, de sajnos még mindig szép számmal vannak ilyen bírók. Mindenképpen tegyél írásban panaszt a bíróság elnökénél (a nevét megtudhatod a www.birosag.hu honlapon), és az Országos Bírósági HIvatalnál is. A közhiedelemmel ellentétben az ilyen panaszokat nagyon alaposan ki szokták vizsgálni. A hasonlóan viselkedő bírák ellen egyébként is gyakori a panasz. Hogy miért viselkedett így a bírónő, arra sokféle magyarázat elképzelhető, de a legvalószínűbb, hogy egyszerűen penetráns a stílusa. Sajnos, mint írtam, még mindig elég sokan vannak ilyenek, pedig az utóbbi években tényleg sokat javult a helyzet (tudom, téged ez nem vigasztal). Mindenképpen írd meg a panaszleveleket!
2016. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben. És nagyon szépen köszönöm!
2016. szept. 22. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!