Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem köthetek NAV-nál TB...

Nem köthetek NAV-nál TB szerződést! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Tisztelt Válaszolók!

Másfél évvel ezelőtt Angliába költöztem , édesanyámmal, mivel az ott élő rokonainknak kellett segítséget nyújtani egészségi problémáik miatt. Magyarországi lakcímünkről kijelentkeztünk, és nem jelentkeztünk be máshova. Itt követtük el a hibát, mert idén visszatérve nem engedi a NAV, hogy saját magunk fizessük a TB-t. Azt mondják, hogy mivel nem volt bejelentett lakcímünk, nem számítunk rezidensnek, és ezért 1 évet kell várjunk, ami után tudunk csak a NAV-val szerződést kötni. Addig az OEP-nél lehetne fizetni önkéntes alapon havi 55ezer forintot, de ez csak sürgősségi ellátásra jogosít.

Tudnak nekünk valaki segíteni, elintézni, hogy fizethessük a TB-t havonta? Tehát arra lenne szükségünk, hogy NAV-val tudjunk szerződést kötni.

Hívtam már a hivatalokat, OEP, NAV, és személyesen is érdeklődtem, de nem jutottam semmire.



2016. szept. 23. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
ne fizessel 1 evig akkor semmit nekik kesz ennyi mi a carnak fizetnel? ha valami bajod lesz ugyis ellatnak mindenki ellatnak ha fizeti ha nem
2016. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is gondoltam erre, akár milyen csúnyán is hangzik. Én fizetném, de nem engedik. Nem értem, hogy mi a jó nekik ebben. A lényeg, hogy részben igazad van, csak attól tartok, hogy később kifizettetik velem az esetleges ellátásokat, mivel nincs jogosultságom a TB-re a kérdésemben szereplő okok miatt. Az, hogy fizessek havi 55ezer forintot önkéntes alapon, ami amúgy is csak sürgősségi esetekre szól, nonszensz-nek tartom.
2016. szept. 24. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
mar nem ugy van mint regen. akarhova mesz orvoshoz ellatnak es nem kuldhet ki csekket neked amiert nincs tb-d kezpenzt se kerhet semmit. max szol hogy nincs tb-d ennyi. a nav szokta ezek utan behajtani amit nem fizetet be az illeto de te mivel akartad fizetni de nem engedtek igy ök se birnak penzt behajtani rajtad sztem
2016. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!