Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a megoldás a következő...

Mi a megoldás a következő matek szöveges feladatra? Halmazok,9. osztály

Figyelt kérdés

Egy 32 fős osztályban 24-en csinálták meg a fizika házit és 16-an a magyart. Hányan csinálták meg mind 2 házit ha tudjuk hogy legalább az egyiket mindenki meg csinálta?

Ez a feladat volt a matek dolgozaton és nem biztos hogy jól csináltam meg. Valaki segítene? Előre is köszönöm :)


2016. szept. 23. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyolcan csinálták meg mindkettőt.
2016. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dejóóóóó ^_^ Azt kaptam én is :D

Ha máshol nem hibáztam 5-ös lesz :)

2016. szept. 23. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Gratula! :-)
2016. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

24 + 16 = 40 (gondolom eddig világos :))


40 - 32 = 8


Hogy miért? Azért, mert 32 fő van ebben az adott osztályban. Ha 32 fő 40 házit csinál, akkor nyilvánvaló, hogy vannak emberek, akiknek egynél több házit kellett csinálniuk, történetesen kettőt! (Mivel csak két házi volt föladva arra a napra, fizika, és magyar.) A feladatban megadták, hogy mindenki legalább az egyik házit megcsinálta. Ha legalább az egyiket mindenki megcsinálta, az azt jelenti, mindenki csinált egyet, azaz ebben az esetben 32 megcsinált házi már van. De az osztály 40-et csinált, tehát maradt nyolc ember, aki nem egy, hanem két házit csinált.

2016. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Dejóóóóó ^_^ Azt kaptam én is :D

Ha máshol nem hibáztam 5-ös lesz :)"


Nagyon aranyos vagy :) Én is remélem, hogy 5-ös lesz! :)

2016. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!