Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Temetőbe menéskor hogy lehet...

Temetőbe menéskor hogy lehet "üzenni" az elhunytaknak?

Figyelt kérdés

Minden viccet félretéve! A barátnőmet az egyik elhunyt szerettéhez szeretném kivinni, mivel kiszeretne menni nagyon régóta, de a családban nem meri felhozni a témát, elég tabu téma ez náluk, ezért nem viszi ki senki. Nekem mondta hogy kiszeretne menni, és gondoltam hogy "meglepem", és elviszem(nekem van jogsim, neki még nincs, távolabb van a temető. Nemtudom mennyire bizarr a kérdésem, de nincs erre valami régi szokás? Levél elhelyezése vagy ilyesmire gondolok, tudom hogy ez csak ilyen formalítás szerű dolog, de mindig szép emlékeket mond amikor beszélünk az elhunyt családtagról, és mindig mondja hogy rengeteget gondol rá, és tudja hogy a bajban lélekben segít és ottvan vele. Tehát minden kinevetés és lehurrogás nélkül, van erre valami ésszerű megoldás, tudom hogy formális nagyon a dolog amire gondolok, de egy levélbe írt gondolat vagy bármi.. Csinált már valaki hasonlót? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

18/F



2016. szept. 25. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár szál virág, esetleg egy gyertyát meggyujtani és imádkozni érte.
2016. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mint az előző írta. Az sem baj, ha nem visztek semmit, csak pár percet áll a sírnál.( Ha azt kéri, szeretne egyedül ott lenni, ne sértődj meg.)
2016. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a levelet hagyjam? az túl sok meg nevetséges?

Igen virágra én is gondoltam, fehér rózsára, mivel a temetéskor is azt dobtak a koporsóra még a földelés előtt, gyertya is mindenképp, és az ima is természetesen elengedhetetlen!

Az egyedüllévős dolgot a legelején kérdezzem, hogy felmenjek e egyáltalán vele, vagy csak akkor amikor már ottvagyunk, hogy szeretne-e egy kicsit egyedül maradni?

2016. szept. 25. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, még az elején tudakold meg, odakísérd-e a nyughelyhez. Virág, gyertya vagy mécses. Ha mindenképpen levélben gondolkodsz, akkor leírni, majd elégetni és a hamut kivinni, majd elszórni, vagy letenni a sír mellett.

A szokásoktól el is lehet térni időnként.

2016. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!