Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a gitár tab-ban a...

Kun030303 kérdése:

Mit jelent a gitár tab-ban a 7p0 vagy a 7p5?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 20:06
 1/3 anonim válasza:
Nem vagyok ebben szakértő, de én valahogy úgy értelmeztem, hogy az első hangot megpengeted, a másodikra pedig lehúzod az ujjad két bunddal lejjebb. (7ről5re). A 7ről 0ra meg csak felemeled az ujjad. Ez erősítővel jobban hallatszik, akkusztikuson is eléggé, elektromoson nem annyira, kicsit erősebben kell pengetni.
2016. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző majdnem jól írta, csak nem lehúzod! Hanem felengeded. Röviden tömören, 7est felengeded.

Bővebben: a 7p5 jelölést úgy hajtod végre, hogy a 7es bundon megszólaltatod a hangot, közben másik ujjad az 5-ösön, és nem pengeted a második hangot, csak a 7-esről felengeded az ujjad - így megszólal az 5-ös.

Tulajdonképpen ennyi. A "p" amúgy azt jelenti hogy "pull", tehát hogy felengeded, ugyanez "h" betűvel meg pont az ellenkezője, amikor egy alacsonyabb hangról mész magasabbra, ott ugye rányomsz a magasabb bundon lévő hangra az ujjaddal. Remélem érthető volt a leírás, de érdemes youtubeon videókat nézni, a legjobb tanulás ha egy hozzáértő adja át a tudását..;)

2016. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pontos neve ennek a technikának a pull off. A h-val jelölt pedig a hammer on (ezekre keress rá youtubon) Ráhúzni akkor kéne ha /-el lenne jelölve. Tehát ha 7/5 lenne írva akkor lefogod a 7. bundot, megpengeted és az ujjad áthúzod az 5. bundra -ezt meg slide-nak nevezik.
2016. szept. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!