Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik erre valami előírás?

Létezik erre valami előírás?

Figyelt kérdés
Felújítás van a felettünk lévő lakásban. Nem jelentették be előre, egyszer csak elkezdték rólunk levésni a plafont. Felmentem megkérdezni hogy ugyan mégis meddig tart, hát ők nem tudják. Felhívtam a nagyok okos munkavezetőt, aki közölte hogy ne legyek felháborodva mert hétköznap csinálják, igen is fogjam be a pofám. Na most szombat van, és épp tovább vésik a padlót fölöttünk. Ahhoz képet hogy 10 perce még azt mondta a telefonba hogy ma nem vésnek semmit meg nem lesz már zaj, nekem nem úgy tűnik, beleremegnek az ablakaim. Van valami szabály rá, hogy szombaton (neadjisten vasárnap) hány óráig lehet ilyen műveleteket csinálni?
2010. ápr. 24. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
ilyen esetben nyugodtan rájuk hívhatod a rendőrséget, ugyanis csendrendeletet szegnek meg, ami péntek este 8-tól hétfő reggel 8-ig tart
2010. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! a házirend azt írja, felújítási munkálatok szombaton 8-14ig végezhetők, 14 10van, még mindig csörögnek, ha egy kalapácsütést is hallok, kihívom őket.
2010. ápr. 24. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz hogy hétvégén ne zörögjenek, de te is lehetnél egy kicsit toleránsabb. Dolgozni próbálnak, tudod ők ezzel keresik a pénzüket. Biztos időre kel végezniük azért dolgoznak hétvégén is. Ne nehezítsd meg a dolgukat azzal, hogy rájuk uszítod a rendőrséget. Apum is az építő iparban dolgozik, össze se tudnám számolni, szegényt hányszor gátolták már meg a munkájába, az olyan "szomszédok" mint te. Békén hagyod őket, annál hamarabb végeznek, és annál rövidebb ideig kel hallgasd a zajt. Szóval nyugi legyél türelemmel, nem azért csinálják, hogy téged szándékosan idegesítsenek. :)
2010. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak tudod arra ott vannak a munkanapok, dolgozzanak akkor!! Úgy mint más, és hétvégén pihenjenek, úgy mint más!! Nem tudom te hogy örülnél, ha 3.5 hétig reggel 6-tól este 9-ig a fejed fölött fúrnának, vésnének, kalapácsolnának (és vasárnap is!!!) és a pici babád nem tud aludni egy percet sem, ha azt akarod, hogy legalább ő pihenjen minimum 4 órát le kell vinni sétálni és ezt 3.5 hétig minden áldott nap!

Mi kihívtuk a rendőrséget egy csomó más családdal együtt! Mert a munkanap az munkanap, a hétvége pedig hétvége, amikor pihen(ne) az ember.

2010. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont én is ezt mondtam a páromnak hogy ha lenne egy 1 éves gyerekem akkor mi lenne? Akkor se lehetne felfogni hogy hétvégén NE szedjenek semmit szét az ember feje fölött? Dolgozzon! Nem is a munkással van a baj, hanem a nagyon okos vezetővel aki ott ül egész nap a lépcsőházban és nézi őket. Meg odarendeli őket hétvégén...maximálisan toleráns vagyok hétfőtől péntekig! Utána kuss legyen és hagyjanak minket pihenni. Nem téríti meg nekem senki azt hogy éjszakákon át fent vagyok mert tanulnom kell és napközben nem lehet. Nem azért költöztem el a kollégiumból hogy innen is menekülnöm kelljen. Tudom hogy csak pár hétig tart, de illik bejelenteni. Meg illik hétköznap csinálni, amikor az emberek többsége dolgozik, és nem akkor amikor a nagy részük szeretné otthon tölteni azt a kevés szabadidejét ami az iskola+munka mellett kijut neki. Ilyen alapon én is nekiállhatnék porszívózni minden héten vasárnap hajnal fél ötkor és mondhatnám azt hogy ha nem kopognának rám kétpercenként, akkor sokkal hamarabb végeznék. Ugyan olyan irreális ez is mint betont vésni szombat reggel 8kor.
2010. ápr. 24. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek veled! Én is így gondolom, hogy dolgozzon, de hétfőtől-péntekig, esetleg szombaton, ha valami ünnep miatt munkanappá van nyílvánítva, de aztán ünnepnap csend legyen! Az én babám 6 hónapos volt amikor felettünk csinálták a fesztivált (március 15-én is!), na ekkor lett belőle rendőrség), nem tudom egyébként mit bírtak csinálni majdnem 1 hónapig éjjel-nappal, mert éjjel is ment a tompa kopácsolás, de remélem egyhamar nem lesz semmi felújításuk. Sajnos azóta a kisfiam még a turmixgép hangjától is megijed, pedig soha nem félt ezektől a zajoktól. Csak gondolom, amikor reggel fél 7-kor a betonfúróra riadt, az váltotta ki ezt a reakciót belőle. A másik dolog az, hogy ők sem írták ki a postaládákhoz, hogy felújítást végeznek. Akkor néztem nagyot, amikor a babám ruháit mostam volna ki, de nem jött a víz a csapból! Ez volt a legelső napjuk, ezt végképp ki kellett volna írni, csupán 4 órát nem volt se meleg, se hideg víz...


első és harmadik válasz írója

2010. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És a rendőrség ilyenkor tényleg kijöhet? Az a baj, hogy csak én parádézok a lépcsőházban, mást nem zavar(?) vagy nincs itthon (?). A mellette lévő lakásban alig vannak ott a lakók, a szembe lévőben egy ágyúsüket néni lakik, alattuk ugye mi, mellettünk alig van itt a srác, még eggyel lejjebb meg már annyira nem irritáló. Emiatt nem mertem senkit kihívni, mert elvileg csak akkor lehet ha a házban több embert is zavar. Ha holnap lesz itt valami akkor szó nélkül rájuk hívom. Megint csak azt mondom, hogy sajnálom a munkásokat hogy őket cseszegetem, de mivel nincs itt a munkaadó ÉS SENKI NEM TUDJA SEMMI ELÉRHETŐSÉGÉT(??????) ezért kénytelen vagyok velük vitatkozni. Nem azért de én szeretném tudni hogy kik mit csinálnak a lakásomban, ezek meg még nem is látták a tulajt. Valamint a másik: megkérdezem mikor van kész, erre azt feleli hogy NEM TUDJA. Na ne haragudj de nem újítottál még fel lakást hogy nem tudod hogy 10 perc míg kivésed a betont vagy 2 óra? Erre megkérdezi hogy nekem mi a szakmám. Mondtam hogy mit dolgozok, erre odaszól, hogy na látod nem látsz bele abba ami itt megy. Mondtam hogy nem, de ha valaki nekem ad egy megbízást az én szakmámon belül, akkor meg tudom mondani hogy mennyi ideig tart és ha felhív 5percenként akkor tudom informálni hogy hol tartok és nem azt mondom hogy NEM TUDOM...de persze ezt megintcsak a munkással beszélgettem, mert a vezető akit felhívtam telefonon, utána már nem volt hajlandó felvenni. Szóval ennyit a szervezettségről. "Ha hagynál minket dolgozni, gyorsabban végeznénk". Az nem számít senkinek hogy cserébe én nem tudom csinálni a saját munkámat, ne adj isten tanulni, netán aludni(?)...Mondtam a vezetőnek hogy ennek se vége se hossza, erre leugat hogy ne essek túlzásokba mert vége lesz de a mikor kérdésre ő se tud mit mondani. Ajánlotta hogy menjek tanulni könyvtárba. Szerintem ő csak hallomásból ismeri azt a helyet úgyhogy ne ajánlgassa. Nem azért költöztem ki a kollégiumból hogy ugyanúgy ne tudjak megmaradni a saját élőhelyemen...Fiatal is vagyok, 20 éves, persze nem illik veszekedni az idősebbekkel, hallhatóan le is kezelt mikor beszélt hozzám, de kapja be az ilyen aki az egyetemet csak onnan ismeri hogy ott is véste a betont.. nem ítélem el aki nem végez egyetemet, de azt hiszem ahhoz hogy ne hívjon embereket szétbontani egy lakást szó nélkül szombat reggel 8ra, ahhoz még a szakmunkásképző is sok..
2010. ápr. 24. 22:33
 8/9 anonim ***** válasza:

szerinted a rendőrséget érdekelni fogja egy ilyen "piti" ügy?

este 10-ig lehet "zajongani"

ha a szomszéd felújít, akkor azt a saját tulajdonán belül csinája, ahhoz neked semmi közöd. és neki sincs, ha te újítasz fel.

nálunk is volt már felújítás, szerencsére nekem nem volt zsörtölődő szomszédom, és nekem sem gond, ha valaki hetekig fúr-farag. van ilyen. el kell fogadni. aki meg nem bírja a "kaptár házakkal" együttjáró zajokat, az költözzön tanyára, ott aztán senki nem fogja zavarni a nyugalmát.


a nővéreméknek például van ilyen szomszédjuk, aki teljesen felháborodott, mikor ők felújítottak. a rendőröket rohadtul nem érdekelte, megmondták hogy magántulajdonon belül este 10-ig olyan hangokat generálhatnak, amilyet akarnak.

ezért a szomszéd mégjobban bedühödött, és elég kicsinyes módszerekhez nyúlt. pl éjjelente csörgette a kaputelefont, és gyufaszálat tört a pincéjük kulcslyukába...

gondolhatod hogy azt az embert mindenki utálja a lépcsőházban...ne akarj ilyen lenni.

jobb jóban lenni a szomszédokkal, és elviselni egymás dolgait, mint háborúzni. az nem vezet sehova, és eléggé el is fajulhat.

mondom, aki meg nem viseli el az ilyen dolgokat, annak nem való emeletes ház.

2010. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor kérlek finanszírozz nekem egy tanyát és szó nélkül kiköltözök. Empatikus vagyok a felújításra, hétfőtől péntekig, 8-16ig, meg szájhúzással, de szombaton is 8-14is, ahogy azt a házirend megszabja. Így el vagy tévedve azzal, hogy 10ig lehet zajongani. Mivel társasház, vannak szabályok, amiket sorra felrúgnak a hozzáértő marhák odafent. Persze hogy nincs közöm ahhoz, ami az ő lakásában történik. Akkor csinálja úgy, hogy véletlen se legyen lehetőségem arra, hogy tudomást szerezzek róla mi folyik ott. Mert ugye nincs közöm hozzá, de ő mégis "közli" velem közvetett úton. Csinálja munkaidőben amikor mindenki más is dolgozik.
2010. ápr. 25. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!