Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtatok mózest a...

Meddig használtatok mózest a babakocsiban, mikortól sportülést? Van-e erre "előírás", hogy mikortól egészséges a pici hátának a sportülés?

Figyelt kérdés
Meg lehet-e úszni hordozó nélkül a babakocsizást, és mózesről, amiben ugye többnyire alszik, egyből sportülésre váltani?
2011. febr. 15. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Háát, mi akkor váltottunk mózesról baba ülésre, mikor már kinőtte. Kb: 3-4 hónapos kora után. Utána használtuk a kocsiban a gyerekülést. Ha kocsival mentünk, abban aludt kényelmesen, mert csak hason volt hajlandó pihenni. Én úgy tudom, rövid távon nem gond a gyerekülés újszülött kortól, de ha valaki sokat utazik talán előnyösebb a mózes...De ez csak az én véleményem...
2011. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van előírás:6 hónapos korig mózeskosár, vagyis vízszintes fekvés.

A hordozó hosszabb távon káros, nem sétálgatásra való.

Mi pl. soha nem használtuk máshol/másra a hordozót, csak autóba, ill. etetésre amikor még nem tudott ülni.

2011. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok, 6 hónapig fekvés, és utána mehet a sportülésbe? Nem a hordozóra gondolok, hanem arra, amiben már "a nagyok" ülnek. A hordozót csak az autóban szeretnénk használni, plusz nem kompatibilis a babakocsival, amihez csak mózes meg sportülés van, ezért érdekelne, hogy megúszhatjuk-e hogy másik hordozót kelljen venni...
2011. febr. 15. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a nagy babakocsi támláját le lehetett dönteni teljesen vízszintesig, ezért én soha nem használtam a hozzátartozó mózest. Most pedig, hogy már 6 hónapos a kislányom és szeretne kilátni a babakocsiból, most már a sportbabakocsinkat használjuk, aminek bármilyen fokban be lehet állítani a háttámláját, így nem ültetve van, mivel még egyedül nem tud ülni, de annyira megvan emelve, hogy kilásson kicsit.
2011. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem használtam móztest, vagy lefektettem vízszsintesre a babkocsit, vagy ráraktam a hordozót.
2011. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

előző

nem tudom, zet a 6 hónapig fekvést honnan erdeztetik, de lányom 6 hósan mér magától ült a kocsiban (akor ült fel) de a fiamnál és a lányomnál iks 4-5 hósan már félig fekvőbe raktam kocsit, hogy kilássanak, máskülönben ordítottak.

2011. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából a sport ülést 6 hónapos kortól ajánlják,de nekem utálta már 4-5 hónaposan a mózest,mert semmit nem látott ki.Így 5 hónapos korától egy kicsit megemeltem a kicsi fejtámláját,így jobb volt.De mivel az én lurkómmár 6,5 hósan egyedül ült így biztonságban fel is ültethetem.Szerintem onnantól kezdve egészséges a sportülés,amikortól egyedül képes felülni,mivel akkoor már erős a háta.
2011. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizszintesig dönthető a sportrész, akkor meg van oldva. AZt már most is használhatjátok. A hordozó nem átmenet a mózes és a sport között!
2011. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi 6 hóig használtuk a mózest, utána sportkocsit, kb.170fokban dönthető.

most kezdjük 45fokban is használni, most 7,5 hós.

2011. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!