Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak engem zavar hogy egy...

Csak engem zavar hogy egy külföldi küldemény nem ér ide időben?

Figyelt kérdés

Tracking szerint 3 nap alatt itt volt az országban kínából, első nap feladva, harmadik nap már itt volt, viszont a posta (nem futár) már ma 8. napja ül rajta, ebből 2 nap hétvége. Külföldről ideér pillanatok alatt itt meg min tud felakadni? Vámolni nem kell (4e Ft), viszonylag kis méretű termékről van szó.

Netherland post-al lett feladva.

Direkt csinálják hogy a drágábbik szállítást válassza az ember vagy miért? Szerintem nem véletlen van jól elnyújtva a kiszállítás.

Tudom hogy nem két-három termékről van szó, hanem több ezer feldolgozandóról de nem hiszem hogy egy követési számmal feladott terméket a sarokba kéne dobni porosodni.



2016. szept. 30. 09:59
 1/5 2*Sü ***** válasza:

> Csak engem zavar hogy egy külföldi küldemény nem ér ide időben?


Mindenkit zavar, de furcsa módon nem maga az ideérkezés ideje, hanem annak eltérése az elvárthoz képes. Ha valamit 3 nap szállítással ígérnek, és 5 nap alatt ér ide, az idegesíti a legtöbb embert. Ha két hét szállítási időt mondanak és ahhoz képest ér ide 5 nap alatt, akkor meg mindenki boldog és elégedett.


A türelmetlenséget úgy lehet a legjobban leküzdeni, ha elgondolkodsz, hogy mennyire súlyos következményei vannak a dolognak, mondjuk fél év múlva visszaemlékezve lesz-e bármilyen jelentősége annak, hogy 2-3 nappal később, vagy korábban érkezett-e meg az adott termék? Valószínű, hogy nem. Akkor meg nem érdemes energiát fektetni abba, hogy bosszankodj.


> Külföldről ideér pillanatok alatt itt meg min tud felakadni?


Itt nem feltétlenül a szállítás távolsága számít, hanem a csomópontok száma, amit érint. Sok esetben az egyik csomópontból induló csomag reggel indul el, hogy estére odaérjen a másik csomóponthoz, ahol tudják kezelni, szortírozni, elosztani. A legjobb esetben is csak másnap tud továbbindulni a csomag. Attól, hogy a csomag közel van, attól még lehet, hogy több állomáson kell keresztülmennie, beérkezik egy országos csomópontba, onnan egy városi csomópontba, onnan kerül hozzád. Ez legalább három munkanap. Értelemszerűen az emberek szeretnek hétvégén pihenni, ahogy a legtöbb szolgáltatás, ez is szünetel a hétvége alatt.


> Szerintem nem véletlen van jól elnyújtva a kiszállítás.


Szerintem az elvárásaid magasak kicsit. Az, hogy a megrendeléstől számított 4-5 munkanap alatt ideér egy külföldről induló csomag, az egészen jó.


> de nem hiszem hogy egy követési számmal feladott terméket a sarokba kéne dobni porosodni.


Nem porosodik. Oké, beérkezik az országba. Ott szét kell pakolni, hogy melyik csomag milyen irányba induljon tovább, melyik vonatra, teherautóba kerüljön, ahhoz oda is kell vinni, abba be is kell pakolni, stb…

2016. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hétvégét azért is írtam hogy akkor értelemszerűen ne dolgozzanak, de azon felül már 6. nap hogy - gondolom Bp-ről - ne érjen ide vidékre, kisvárosba.

Két nappal később rendelt termék már tegnap megérkezett, szintén tracking-es.

Az tény hogy kicsit türelmetlen típus vagyok, de most csak azért mert látom hogy hol és mennyi ideje vesztegel, ha még külföldön lenne megérteném hogy sok helyen kell átmennie.

2016. szept. 30. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez leginkább pont akkor fordul elő, amikor a Magyar Postához kerül a csomagod. Sajnos azt nem lehet kiválasztani külföldi rendeléskor, hogy Magyarországon belül melyik cég szállítsa ki (pedig de jó is lenne!).

Velem is hasonló történt.

Van egy törzshelyem, egy online Brooklyn-i bolt, ahol extrém ruhát lehet vásárolni, igen borsos áruk van, de minőségi egyedi cuccok. Innen már többször rendeltem, eddig minden alkalommal az USA-ban, meg itthon is a DHL kezelte a szállítmányt. Legutóbb azonban valamiért már nem a DHL-nek adták fel, hanem a USPS-nek, a normál amcsi postának, naná hogy itthon se a DHL-hez került, hanem a mi Postánk vette gondjaiba. Mondjuk a magas ár miatt vámköteles volt minden küldemény, de azt a DHL 1-2 nap alatt lerendezte, a Posta meg hetekig ült rajta, amikor már naponta telefonon cseszegettem őket, nem durván, de kérdezgettem, hogy hogy áll a helyzet.

Nem mintha türelmetlen lennék, de sajnos velem már többször történt olyan, hogy a csomag soha nem érkezett meg (valami oknál fogva eltűnt félúton).

Szóval igen, azóta sajnos még akkor is bennem van a para, ha elsőbbségi feladást kérek (ha lehet) és 100%-osan be van biztosítva, track-elve a szállítmány.

2016. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Dolgoztam csomagos postásként-úgyhogy kijelenthetem hogy nincs olyan hogy "a sarokba dobják" meg "hetekig ülnek rajta...",gondoljátok el hogy beérkezik napi X ezer külföldi csomag és abból csak 100-at "félredobnak"(hetekre) akkor az előző-következő napon is ezt tennék-mekkora raktár kellene és mikorra érnék utol magukat?

Ha beérkezik a külföldi csomag azt nem a posta dönti el hogy rögtön továbbviszik-e a Budaörsi elosztóba hanem egy NAV-os,a posta max.a rakodó munkaerőt adja hozzá.És szerintem hiába van ráírva hogy vámmentes árú a csomag tutira ellenőrzik valami módon hogy tényleg az-e,nem hisznek vakon a kínaiaknak és ez eltarthat egy ideig.

Bp.-n összesen már csak 2 darab csomagos bázis van,elég szűkek,ott sincs hely "félredobni"semmit,ez az egész dél-Pestet kiszolgáló raktár:

[link]

Ez egy esti állapot a másnap újra kiszállítandó csomagokkal,már ettől agybajt kapnak a főnökök mert ehez adódik az éjszaka érkező + több ezer darab csomag,reggelre csak középen marad egy ösvény,mellette fejmagasságig pakolva a csomagok-itt sincs hely félretenni semmit,de nem is lehet mert üresre ki kell pucolni a raktárat délelőtt 9-10 órára.

2016. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma megérkezett, szóval (nekem): [link]


Köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 30. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!