Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha töröltek a munkaügyi...

Ha töröltek a munkaügyi központból, visszaigényelhetik a juttatásokat?

Figyelt kérdés
Egy hónapig kaptam a munkanélküli járadékot, de mivel nem vállaltam el a közmunkát, töröltek a központból. Nem is érdekel különösebben, mert már úgyis csak fél hónapig járt volna az ellátás, de az eddig kifizetett járadékot ugye nem kell visszatéríteni?

2016. okt. 4. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a törlést követően kapott juttatásokat kell visszafizetni, ha nem történt volna meg ezek megszüntetése. Az jogosulatlan felvételnek számít. A jogosan kapott juttatást nem kérik és kérhetik vissza, mert jogosan kaptad.
2016. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sándor G ***** válasza:

1.munkanélküli járadékot nem kaphattál, mert az nem létezik, /sosem volt,/jelenleg is álláskeresési támogatás,juttatás a neve.

egyébként én is azon vagyok, 60napig, továbbá nem vagy köteles elvállalni a közmunkát, ameddig a támogatást neked megállapitották, viszont ha behívnak a munkaügyre, vagy kiközvetítenek pl. egy céghez, vagy ökihez, utcai munkára, köteles vagy megjelenni, valamint, együttmüködni a munkaügyi kp.al.

2hete engem is behívtak, közmunkára kerestek munkavezetőt, de nem vállaltam el, mivel az nem megfelelő állás, számomra,

A cégtől kirendelt főnők, tudomásul vette, a közvetítő pedig aláíratta velem, a jelenléti ívet, valamint a közvetítő lapot, amire szintén ráírtam, hogy más munkát akarok vállalni, a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, ..

Rendben volt minden, a közvetítő srác, megértette, és megerősítette hogy nem szükséges elvállalnom,elfogadnom az ajánlatot, de emiatt a támogatást sem vonják meg.

Nagyon alul informáltak vagytok, el kellene olvasni végre a papírokat, amit a munkaügyön kaptatok, amikor bent voltatok, a támogatás megállapitásra került.

2016. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem minden ajánlat utasítható el következmény nélkül, van amikor csak az együttműködés vagy kizárás választható. Nem egyformák sem a munkaadók, sem az általuk kínált munka jellege és a munkaüggyel kötött megállapodásuk sem.
2016. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!