Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről? Mit...

Mit gondolsz erről? Mit szólnál, ha ez tényleg valóság lenne?

Figyelt kérdés

Furcsa álmot láttam. A Világunkról szólt. Rólunk szólt.


Az első kép: a Föld.

A világűr végtelenjében egy kék bolygó az élet hordozójává vált. Látom a csillagokat, s a bolygónkat. Csendes minden. Könnyűnek érzem magam, s békésen tekintek le a kékségbe. Nem gondolok semmire, csak bámulom a felhők kusza rajzolatát otthonunk felett. Odalent emberek millió nyüzsögnek, nem tudják mi zajlik idefent. Nem tudják, hogy itt vagyok. Nem tudják, hogy figyelem őket.


Hirtelen valaki megfogja a vállam. Érzem, hogy húz maga felé. Megfordulok, s megpillantom a titokzatos idegent. Nem ember. Nem a Földről való. Hatalmas szemeit rám szegezi. De nem félek. Nem is ijedtem meg. Csak ezután tűnt fel, hogy valójában egy zárt térben vagyunk, ahol elég sötét van. Ahogy szemmel körbepásztáztam, rájöttem hogy egész eddig egy hatalmas ablakon bámultam ki, egyenes a Földre. Egyedül onnan szűrődik be fény, de ez éppen elég.


Nem szól hozzám, csak bámul. Ahogy egyre csak néztem szemeit, furcsa érzés ragadott magával... mintha belelátnék a fejébe, mintha látnám a gondolatait. Tudom, hogy direkt csinálja, akarja hogy lássam mire gondol.

Ekkor megszólal egy hang, a fejemben. Ő szól hozzám.


A nevemen szólít, s azt mondja, hogy el fogja mesélni a világunk történetét. Elmondja hogyan kerültünk ide, miért, és mi a célunk. Azt mondja, választ kapok rá, miért létezünk.


Szó szerint idézem, mit hallottam akkor:


"A technológiátok már elég fejlett ahhoz, hogy kezdetleges robotokat gyártsatok. Mesterséges intelligenciának nevezitek. Élettelen anyagokból építitek fel őket, hogy aztán majd saját szolgálatotokba állítsátok mindet. A gépek nektek dolgoznak, megkönnyítik az életeteket.


Mi már régen túlhaladtunk ezen. Valódi intelligenciájú robotokat akartunk létrehozni. Hamar rájöttünk, hogy ezt mesterséges anyagokból nem lehetséges kivitelezni.

Az életről felhalmozott ismereteink olyan szintre értek el, hogy lehetővé tették számunkra, élő robotok létrehozását. Olyan génállományt állítunk elő, amilyet csak akarunk. Bármilyen DNS-t létre tudunk hozni. Elvileg, bármilyen életforma DNS-ét elő tudjuk állítani, és életre is tudjuk hívni. Mi szabjuk meg hogy fog kinézni, mire lesz képes, milyen intelligens lesz. Annak megfelelően hogy milyen helyeken kell majd használnunk őket, és mire.

Azonban ez még kezdeti stádiumban van, mindent még mi sem értünk. Sokszor csúszik be hiba. Jelenleg csak kísérletek folynak.


Az emberi faj, része ezeknek a kísérleteknek. Nem Isten teremtett bennetek, hanem mi.


Az is problémát jelent, hogy a létrehozott génállományt nem tudjuk megfelelően hosszú ideig tárolni károsodás nélkül. Ezért úgy döntöttünk, hogy az általunk létrehozott fajoktól nem vonjuk meg a szaporodás lehetőségét, hanem folytonossá téve az életüket, betelepítjük őket számukra ideális bolygókra. Így a génállományukat folyton továbbadják majd, és az sokáig fennmarad.


Így történt ez, az emberrel is.


Az emberi fajnak a Föld felelt meg a legjobban. Azonban előtte ki kellett irtanunk a dinoszauruszokat. Amit ti aszteroida becsapódásnak véltetek, valójában az egyik bombánk volt.


Így kerültetek tehát a Földre. Azért vagytok ott, hogy a DNS-ünket fenntartsátok. Gyakorlatilag a Földet egy DNS raktárnak használjuk. Közben folyamatosan kísérletezünk rajtatok. A köztetek "UFO emberrablások" címszó alatt elterjedt jelenség valós. Folyton viszünk el embereket.


Kezdetben a majákkal még tartottuk a kapcsolatot, segítettünk tanulni nekik. Tőlünk származnak az ismereteik például a bolygókról és a naprendszerről. De sokan ellenezték ezt, sokan közülünk nem tartották volna jónak, ha az ember túl sokat tud. Ezért magatokra hagytunk bennetek.


A Föld emellett jó hely arra is, hogy a viselkedéseteket tanulmányozzuk. Többek közt ez is módosításra szorul. Lassan új bolygót kell keresnünk számotokra, mert ezt teljesen elpusztítjátok.


Miért mondom ezt el neked?

Nos, ennek a programnak vannak ellenzői. Néhány ezren vagyunk. Mi harcoltuk ki, hogy közvetítsék nektek Isten gondolatait. Beleegyeztek, de csak módosításokkal. A Bibliában a teremtés leírása tőlünk származik, a többi részben pedig az emberi életre vonatkoztatva, történetekbe vannak belefoglalva Isten gondolatai. Beleegyeztek, mert tudták hogy sokan úgysem fogják elhinni, ezért nem is tudtok majd felemelkedni.


Most azonban, mi, ennek a programnak az ellenzői, elhatároztuk sok embert fel fogunk szabadítani. Sokat felvilágosítunk, és majd elviszünk bennetek egy másik helyre. Sajnos csak keveseket tudunk elvinni észrevétlenül.


Egyelőre nem tudni mi lesz a többi emberrel, miután teljesen lakhatatlanná teszik a Földet. Lehet, hogy úgy döntenek nem érdemes kitelepíteni őket,ezért hagyni fogják hogy a saját mocskuk eméssze fel őket."


Ezután egy nagy villanás, és felébredtem. Percekig csak bámultam a plafont, és próbáltam feldolgozni, mit hallottam...


2010. ápr. 24. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
úristen O.O
2010. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te aztán jegyzeteltél rendesen...
2010. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Hű, de jót rejszoltam erre... :D
2010. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
aztaa Oo
2010. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szép fantázia. Kár, hogy csak egy kis ízelítőt kaptál, amit aztán kiszíneztél. Amúgy szépen fogalmazol. Szóval ha másokat akarsz hülyíteni, inkább írj regényeket. :)
2010. ápr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Erről egy film jutott eszembe, de a címe viszont homályos. Valami szoba van benne talán. Abban is hasonló a szitu. Majd holnapra előkerítem a címét. :D
2010. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hehe
2010. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
úgy érzem új vallás van kialakulóban :P
2010. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez felettéb érdekes engem nagyon érdekel amit leirtál és ha szeretsz olvasni ajánlom neked Aryana Havah: Inuaki a bennem élő reptilián cimű könyvet ott levan irva szinte teljesen igy a Föld keletkezése. Vagy olvasd ela a LAcerta interjút. NEten mint a kettő rajta van Inuakis az scribd.com-on a másikat meg csak pötyögd be a googliba
2010. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
előző vok és megmondanád az álombeli UFO-idnak, hogy engem is vigyenek magukkal az új Föld-re?
2010. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!