Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Életemben eddig egyszer...

Életemben eddig egyszer fordult elő az a jelenség amikor már felébredtél, de még a tested alszik, blokkolja az izmaidat. Ma délután szunyókáltam egyet és újra! De most sokkal rosszabb volt. MI ez? Miért lett most ez hosszabb?

Figyelt kérdés
Első esetben csak kb pillanatokig tarthatott ,de akkor ki tudtam nyitni a szemem ,viszont mintha béna lettem volna, se kiabálni se semmit nem tudtam. Most ugyan ez volt de sokkal hosszabb ideig,kb 10mp ig.De most még a szemeimet sem tudtam kinyitni, es megintcsak semmit nem tudtam mozgatni, se semmi, és ahogy próbáltam megmozdítani az ujamat annal erosebben jott az az erősödő hang (amikor a mikrofonokat allitjak), és közben mintha ordibáltak volna a valahonnan...nagyon megijedtem, de addig erőlködtem hogy aztán sikerült megmozdulnom..Szerintem ilyen lehet a kóma is mint ez...nagyon rossz. Mi ez? és most miért volt rosszabb?

2016. okt. 7. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Alvási paralízisről lehet szó...sajnos nem tudok sokat róla, de wikipédián mindent megtalálsz
2016. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 33/6 válasza:

Én egyszer elaludtam egy vonaton. Arra ébredtem, hogy süti a nap a fejemet, annyira, hogy rosszul esik. Eléggé megijedtem, mert nem bírtam megmozdulni, sőt, még a szememet kinyitni sem. Utólag olvastam olyat, hogy igen, ez alvásparalízis lehetett. Nem tartott sokáig. Kb 1 perc múlva le tudtam nyugodni, és koncentrálva rá fel is ébredni.

Elég sok évvel később autodidakta agykontroll/meditáció tanulás illetve gyakorlása közben úgy találtam, hogy ha elég mélyre sikerül révülni, onnan sem tudok felpattanni egyik pillanatról a másikra, viszont az előre eltervezett metódus ragyogóan működik. (magadban mondod: most pedig elszámolok 5-től 1-ig. Minden számmal egyre éberebb vagyok 5... 4... 3... mindjárt nyitom a szemem 2... 1, a szemem nyitva, tökéletesen éber és kipihent vagyok.) Szerintem a titok az eleve eltervezettség, mert működik. Sok más is működik, amit állít José Silva. Olvasd el az Agykontroll könyvet, lehet, hogy nagyon eredményes lenne számodra, és szerintem az alvásparalízis és ez a bizonyos mélyen relaxált tudatállapot vagy egy és ugyanaz, vagy nagyon közel állnak egymáshoz. Írhatnál, kiváncsi vagyok mit szólsz.

2017. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!