Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy szórakozóhelyen a pultosok...

Egy szórakozóhelyen a pultosok kötelesek csapvizet adni ha valaki csak úgy kér magának egy pohárral?

Figyelt kérdés
Van erre valami törvény, szabályzat?
2016. okt. 9. 21:14
 1/4 anonim válasza:
ez engem is érdekel. jó kérdés
2016. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vendéglátóhelyen fizetni kell a szolgáltatásokért. Mentes vizet vehetsz, de ingyen ne várj semmit.
2016. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert pultosként melózom jelenleg, és volt egy hölgy aki kiakadt hogy miért nem adok csapvizet neki..... Azt hajtogatta hogy kötelesek vagyunk adni. Én csak akkor adok ha valaki rosszul van..... Nem lenne nekünk haszon ha mindenki csapvizet kapna..... Érdekel hogy erre van-e valami szabály ?!?
2016. okt. 9. 21:47
 4/4 anonim válasza:

Azt nem tudom, hogy kötelező-e, de vendégként mondhatom, hogy én is kértem már többször egy pohár vizet ha olyan volt a szitu. Természetesen volt olyan hely ahol nem kaptam, na azóta sem költöttem ott egy forintot sem :D

Egyébként is itt nem az a lényeg, hogy kötelező. Nem feltétlenül azért kéri valaki mert nincs pénze, és anyagi károkba akarja verni az üzletet/vendéglátóegységet, hanem mert jól esne neki és az hogy a pultos hölgy/úr ad neki egy kedves emberi gesztus, ami később valamilyen formában biztosan megtérül.

Persze más az, ha valaki minden nap betér egy ingyen körre, de úgy értelmeztem a kérdést, hogy első eset volt.

2016. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!