Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Egyszer úgyis vége lesz. Nem mindegy, hogy évtizedek múlva, vagy holnap? Hiszen amikor vége, akkor már úgyis mindegy. Semmit nem fogunk érezni, semmi nem lesz.

Csak szerintem az az egyetlen értelme, hogy fennmaradjon a nevünk az utókornak?



2016. okt. 10. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
42
2016. okt. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
100%

> Egyszer úgyis vége lesz. Nem mindegy, hogy évtizedek múlva, vagy holnap? Hiszen amikor vége, akkor már úgyis mindegy.


Mindegy? Akkor vágd le a jobb kezed. Úgyis mindegy, hogy volt-e kezed az életedben. Vagy gyere el hozzám rabszolgának, vagy küld el nekem az összes pénzedet, vagyontárgyadat. Úgyis mindegy lesz 100 év múlva, hogy szegény voltál-e vagy gazdag, boldog voltál-e vagy kínlódtál. Nem. Természetesen nem mindegy, és ezzel te is tisztában vagy.


A dolgok értékét nem az adja, hogy örökkévalóak. Sőt sok dolog értékét pont az adja, hogy egyszeri, múlandó és megismételhetetlen. Miért van akkora jelentősége az első szerelemnek, az első csóknak, az első bálnak, az első munkahelynek? Azért, mert ezek egyszeri és megismételhetetlen dolgok. A többi csók csak csók, és pont azért kevésbé értékes, mert bármikor megismételhető.


Shakespeare: LII. szonett


Úgy vagyok, mint a gazdag, aki, bár

Van kulcsa, elzárt kincse rejtekébe

Örvendezni túlgyakran mégse jár,

Hogy ne kopjék a ritka gyönyör éle.


Az ünnepnap azért kápráztat el,

Mert szürke napokból ragyog elő,

Ritkán, ahogy a nyakláncban tüzel

Itt-ott egy-egy igazi drágakő.


Ilyen szekrényem, az idő is: elrejt

És őriz, mint ruhát a ruhatár,

S kivételes üdv a kivételes perc,

Mikor, titkos kincs, egyszerre kitár.


Boldog szépséged mindennel felér:

Aki lát, ujjong, s aki nem, remél.



> Csak szerintem az az egyetlen értelme, hogy fennmaradjon a nevünk az utókornak?


Az embernek van ilyen vágya. Az ember fél az elmúlástól, és mindenképpen túl akarja élni a halálát. Legalábbis itt az európai kultúrkörben. Keleten viszont sokan hiszen a reinkarnációban, a véget nem érő újjászületések láncában. Az is nyomasztó, az sem egy értelmesebb alternatíva. A buddhizmus pont azt a megváltást hozza el, hogy ebből van lehetőséged kiszállni, és véget vetni a reinkarnációk nyomasztóan végtelen ismétlődésének.


Az ember viszont a jelenben él, a jelen a fontos. Meg persze a következő jelenek sokasága – a jövő –, amiben még jelen van. De a jövő is csak azért érdekes, mert egyszer az lesz a jelen.

2016. okt. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!