Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt az embert...

Paulinuszsara kérdése:

Hogy hívják azt az embert (vagy a munka neve) aki egy újságíró "cég" (vagy nem tudom minek nevezzem) vezetője?

Figyelt kérdés
És az ilyen embereknek mi a feladata? Mit csinálnak általában? Remélem érthető a kérdés és kérlek a hülye válaszokkal kíméljetek.
2016. okt. 12. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, mindig olyan kérdésnél áll az, hogy ne adjunk hülye választ, ami nehezen értelmezhető.

Adjunk értelmes választ, egy nem tudom mit kérdezek, de nem is tudom minek kérdezem dologra?

Szerkesztőségben dolgozom, de sejtésem sincs, mit szeretnél tudni. És mi legyen az, ami miatt törjem magamat a értelmes válasszal.

2016. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi hogy hogy hívják azt az embert aki az egészet vezeti. Pl. Aki a szuperinfót "vezeti"
2016. okt. 12. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

[link]

2016. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Drága, te tudod mit akarsz kérdezni? Tökéletesen értelmezhetetlen amiket írsz, s nem csak a zöldben.

Lehet, nem is magyar vagy?

Gondold át, mit szeretnél tudni. Fogalmazd meg. Majd próbáld meg azt értelmezni. Mintha nem te kérdeznéd, hanem valaki más. Ha sikerült, akkor írd ide.

Ennek se füle, se farkincája

2016. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:

> Hogy hívják azt az embert (vagy a munka neve) aki egy újságíró "cég" (vagy nem tudom minek nevezzem) vezetője?


Cégvezető, igazgató, főigazgató, vezérigazgató, cégtulajdonos. Kérdés, hogy milyen formátumban működik az adott újság, sajtó, milyen más tevékenységet folytat esetleg még az újságkiadáson kívül a cég, illetve hogy hogy nevezi el a saját titulusát az illető.


> És az ilyen embereknek mi a feladata?


Vezetni a cég egészét, működtetni, összehangolni a cég különböző részeinek tevékenységét. Ő dönt a cég egészét érintő gazdasági, munkaerőbeli kérdésekben, hogy felvegyenek-e embert, esetleg rúgjanak ki pár embert, növeljék-e az újság árát, mennyiért adjanak el egy reklámfelületet, nagyobb reklámfelület adjanak-e el, stb… Tárgyal más gazdasági szereplőkkel, szerződéseket köt, stb…


> Remélem érthető a kérdés


Hát eléggé homályos…

2016. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hozzátenném magyar vagyok csak az automatikus javító valamiért átírja.
2016. okt. 13. 07:48
 7/7 2*Sü ***** válasza:

> az automatikus javító valamiért átírja


Az maximum szavakat ír át, de amúgy csak rajtad múlik, hogy odafigyelsz-e, észreveszed-e és korrigálod-e, vagy hogy kikapcsolod az automatikus javítást. Illetve az is rajta múlik, hogy nem választasz egy alkalmasabb eszközt (egy számítógépet) a kérdés feltevésére.


A kérdésedben viszont maga a megfogalmazás volt homályos, azt meg nem a telefon rontja el. Gondolom nem azt akartad beírni, hogy mondjuk „az újságírás munkahelyi hierarchiájában ki áll a legmagasabb szinten, mi az ő titulusa és mi a feladata”, és ezt javította ki a telefon arra, amit végül is fent olvastunk kérdés gyanánt.

2016. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!