Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

2016. okt. 13. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Írj többet magadról a jelenségről satöbbi , köszi .
2016. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Önbizalom: Hit abban, hogy amit meg készülünk tenni, azt képesek is vagyunk megtenni. Az ilyen jellegű hit alapja a tapasztalat. Ha valamit nem csináltál még, akkor lesznek kétségeid. De ha már nyolcszor megcsináltál valamit, és mind a nyolcszor sikerült, akkor kilencedszer nagy önbizalommal fogsz nekilátni. Pl. mikor először festettem ki a lakást egyedül, voltak kétségeim, hogy vajon sikerülni fog-e. Sikerült, Meg sikerült másodszor, harmadszor. Negyedszer már nem volt kérdés, hogy sikerülni fog-e. Hát miért ne sikerülne? De ez másra is kiterjed. Pl. megtanultam biciklizni. Megtanultam úszni. Megtanultam síelni. Megtanultam korcsolyázni. De életemben nem snowboardozam még. De nem lehet nehezebb, mint az előzőeket megtanulni, ha úgy hozza az élet, lesz hozzá önbizalmam, biztos vagyok benne, hogy azt is meg fogom tanulni.


Tehát: Válassz ki valami tevékenységet. Gyakorold. Legyen kitartásod, hogy ne add fel az első komoly akadály után, meg a második, harmadik komolyabb akadály után. Ezekből vond le a tanulságot, és csináld máshogy. Csináld akkor is, mikor nincs hozzá kedved. Így sikereket fogsz elérni. Utána minden másban lesz önbizalmad, akár munkavállalásról, akár csajozásról/pasizásról, akár bármi másról lesz szó.

2016. okt. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!