Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy szinte alig van valami önbizalmam? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Az van , hogy már elég régóta nincsen önbizalmam szinte alig van valami és nem is tudom olykor-olykor , hogy mit akarok sőt nagyobb részben nem tudom , hogy mit akarok csak úgy vagyok és kész . Dokihoz is járok végette pszichiáterhez és pszichológushoz is hátha segítene valamit . Szerintetek mi lehet az oka és hogy hogyan lehet rajta javítani ? Hátha lehet , hogy jobb is lenne nem tudom . Meg csak olyan válaszokat is tudok adni , hogy nem tudom , lehet , talán , esetleg körülbelül ennyit és kész
2016. szept. 26. 17:38
 1/2 anonim válasza:
Nekem is ez van,szerintem attól lehet hogy mindig háttérbe szorulsz. :D Próbálj meg kicsit jobban partyarc lenni,vagy csak többet beszélgetni más emberekkel. + még attól lehet hogy lenézed magad másokhoz képest. Ahhoz meg hogy ne nézd le magad,szintén valami teljesitmény kell :D Pl. sportolj valamit, próbálj ki több dolgot, stb.Remélem segitettem
2016. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Mit jelent az önbizalom? Bízni abban, hogy amit tenni készülünk, az sikerülni fog, megvan hozzá a megfelelő képességünk, tudásunk, kitartásunk. Mi ennek az önbizalomnak az alapja? A hit. Mi az ilyen értelemben vett hit alapja? A tapasztalat. Ha most nekem kellene készítenem egy asztalt, akkor tudom, hogy nincs benne semmiféle tapasztalatom, egyetlen asztalt sem raktam össze életemben. Ergo hinni is nehezen fogok benne, hogy sikerülni fog. De én pl. néptáncoltam. Volt benne önbizalmam, hiszen számtalanszor kiálltam már színpadra, sikerült is, mi ne sikerülne benne legközelebb? De pl. mikor táncot kezdtem el tanítani, akkor megint kicsit kisebb volt az önbizalmam, hiszen ilyet még nem csináltam. De mikor a 10. gyerekcsapatot kezded el tanítani, már van tapasztalatod, tudod mit csinálj, és biztos vagy benne, hogy sikerülni fog, hiszen párszor már sikerült.


Persze a különböző képességek kihatnak egymásra. Lehet, hogy asztalt még életemben nem csináltam, de elemes bútort már raktam össze, vagy esztergáltam már fémet, ilyenkor megint kicsit nagyobb az ember önbizalma, hogy ha az sikerült, akkor ez sem tűnik nehezebbnek, talán ez is fog.


> és nem is tudom olykor-olykor , hogy mit akarok sőt nagyobb részben nem tudom


Ez a gond. Mert így csak kóvályogsz. Sok fiatal van úgy, hogy elhatározza, hogy elkezd gitározni. De mivel egy hónap után nem tudja a legdurvább szólót lenyomni, inkább feladja. Mondjuk elkezd gördeszkázni. De megint csak az van, hogy egy hónap alatt nem lesz vérprofi, így ezt is feladja. Azt felejti el, hogy aki azt a gitárszólót le tudja nyomni, aki olyan profin gördeszkázik, az évekig, vagy akár évtizedekig gyakorolt. Persze, hogy egy hónap alatt nem fog sikerülni. Persze hogy nem fog sikerülni ha az első akadálynál megállsz.


Keress magadban valamit, amiben jó vagy, amihez van tehetséged, amit szeretsz is, és csináld. Csináld akkor is, ha jött egy kudarc, csináld akkor is, ha fél év után is elbénázol valamit. Egyszerűen csak csináld és kész. Ha csinálod jobb leszel, ha jobb leszel, több sikerélményed lesz, így nagyobb önbizalmad. Bármi másba belekezdesz, már tudni fogod, hogy a lényeg a kitartáson van.

2016. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!