Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a szavatossági igényem érvényesítésére, annak reményében, hogy kicsierélik a cipőt vagy visszaadják az árát?

Figyelt kérdés

Van egy Deichmann-os bokacsizmám, amit tavaly vásároltam, de a fél éves garancia már lejárt. Elmentem a szavatossági igényemet benyujtani (a fél év elteltével még a vásárlástól számítva van szavatosság a cipőre, csak nekem kell bizonyítani, hogy a hiba az gyártási hiba) és szakvéleményt szeretnének róla kérni, amihez nekem kell elküldenem az NFH-hoz és nekem kell a vélemény kiállításának díját állnom (ezzel persze tisztában is voltam), amit majd a Deichmann visszaad, ha bebizonyosodik, hogy az ő hibájuk.


Szóval a cipő hibái a következők:


- A talp elülső része, a lépésnél ahol hajlik, kitört/megrepedt mindkét cipőn, de hozáteszem, hogy használatból eredően az a része a leginkább kopott.

- Valószínűleg a fentiek okán mindkét cipő beázik, de szerintem az oldalán is (ahol a talp és a felsőrész illeszkedik) befolyik a víz (ezt a Deichmannban elfelejtettem mondani, így a jegyzőkönyvbe nem írták bele).

- A sarok és felsőrész illesztése az egyik cipőn felvált, igaz még használható és nem látszódik, de ha feszítem, akkor látható.

- A műbör borítás az egyik cipőn a lépésnél ahol hajlik, a bütyökujj tövében előszőr felhólyagosodott (nyilván a nedvesség miatt), majd egy idő után felfált és felszakadt. Mostmár azon a részen a műbőr alatt lévő textil látszódik, illetve meg a megmaradt hólyagos rész, ami idővel tovább fog válni szerinem.


Szeritetek érdemes lenne elküldenem bevizsgáltatni, aminek az összege 7600 Ft+posta (a cipő 10000 volt), hátha megtérülne a befektetés? Az eladó azt mondta, hogy valószínűleg a talp kitörése miatt nekem adnának igazat, mert ilyen esetben általában a vevő szokott igazat kapni.


Vagy esetleg egy cipész megtudná oldani a beázást? Én pedig arra gondoltam, hogy e-bay-ról rendelnék valami öntapadós műbőr textúrájú dolgot, amit rá tudnék ragasztani a felvált részre. Szerintetek ez működne, egyáltalán van ilyen öntapadós cucc? Néztem ezt-azt, szeritnem van közötte pár dolog, ami jó lehetne.


Köszönöm a válaszokat.



2016. okt. 16. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyedul a talp repedesre nem tudnak olyat mondani, ami a te hibad lenne. Az osszes tobbire talalhatnak "kifogast".

Pl nem megfelelő tárolás, anyag kezeles stb. Egyszer voltam hasonlo esetben egy hotaposoval. 3 hasznalat utan elkezdett málani a kulso anyag. De mivel a papirjan es a dobozon is szerepelt, hogy nem viz allo es esoben nem hasznalhato,igy cseszhettem. Hiaba mondtam hogy ha pl reggel meg nem esik de delutan igen.. stb. Nem kaptam semmit .

Szoval en a helyedben hagynam.


Egy cipeszt kerdezz meg rola. Azert penzt ugy sem ker,hogy javithato e vagy sem es persze mennyiert. Ha az sem eri meg akkor marad az otthoni barkacsolas.

2016. okt. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha a talpra azt állapítják meg, hogy gyártási hiba, az már nem automatikusan csere a többi hibától függetlenül?
2016. okt. 19. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!