Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a koncentrálóképességem, hogy vezetésnél több mindenre tudjak figyelni?

Figyelt kérdés
Tanulom a vezetést, de azt vettem észre magamon, hogy sokszor nem veszek észre dolgokat, mert másra figyelek. Például nem sokkal miután az oktatóm mondta, hogy ne fékezzek olyan keményen, egy STOP táblánál megpróbáltam a lehető legjobban megállni, de közben nem vettem észre, hogy az autó nem egyenesen ment, hanem a padka fele... 1-2 dologra való fókusz még megy, például hogy jól kanyarodjak és közben váltsak is, de nagyobb mennyiségű odafigyelésnél már gondok vannak. Más területen (pl. tanulás) még nem tapasztaltam ilyet. Vannak esetleg gyakorlatok, amiket otthon tudok csinálni és segítenek? Vagy esetleg olyanok, amik segítségével a lehető leghamarabb tudom meghozni a jó döntéseket?

2016. okt. 18. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg. Nem koncentrálni kell ezekre, és rágörcsölni. Hanem gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni. Majd egyre jobban fog menni, ha megszokod, hogy figyelemmegosztással több szituációt is kell kezelned egyszerre. Majd menni fog magától a dolog, csak sokat kell gyakorolni.

Nyugi, beleszoksz.

2016. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!