Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Napi 1-2-6 szál cigi még nem...

Napi 1-2-6 szál cigi még nem olyan durva nem?

Figyelt kérdés
Szerintetek?

2016. okt. 20. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én van hogy napokig nem gyújtok rá. Egy kis önuralom. :)
2016. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jo de napi szinten az még nem tartozik a "durván sok" kategóriába ugye?
2016. okt. 20. 16:30
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Te ugye most onigazolast keresel, hogy nem is szoktal ra a dohanyzasra?


Rossz hirem van: de.

2016. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 2*Sü ***** válasza:
100%

Próbáld ki. Ne szívj három napig egy szál cigit se. Abból, hogy mennyire volt nehéz megállni, egyáltalán meg tudtad-e állni, abból következtetni tudsz arra, hogy mennyire durva. Sok ember áltatja magát azzal, hogy bármikor le tudná tenni, csak ha konkrétan sort kell keríteni rá, akkor mindig talál egy kifogást, hogy miért nem kerít rá sort. Ha jó napja van, akkor azért, mert nem akarja ezzel elrontani ezt a szép napot. Ha nehéz napja van, akkor meg azért, mert nem akarja ezzel is tetézni a gondjait. A rászokást onnan lehet felismerni, ha mindig azt mondod: „inkább holnap”.


Nem mondom hogy szokj le. Illetve mondom, de még ne most. Most csak három napig próbáld ki, hogy meg tudod-e állni azt, hogy rágyújts. Három nap nem a világ. De ebből tudni fogod, mennyire durva, vagy mennyire nem.


Az is probléma, hogy az 1-2-6 szálból idővel 5-6 szál lesz, majd 7-8 szál, majd 10-12 szál. Ha 1-2 szálra rászoksz, akkor ugyanolyan könnyen fogsz rászokni az 5-6 szálról a 7-8 szálra. Márpedig hullámvölgyeknél ez könnyen előfordulhat.

2016. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

A durva relatív. Én napi 3-4 szálat szívtam el, mikor aktívan dohányoztam, ez ment több évig, és nem lett belőle 6-8, 10-15, majd 2 doboz naponta. Aztán egyszerűen abbahagytam, mert már nem volt kedvem rágyújtani. Ahány ember, annyiféleképpen alakul ki nála a függőség.

Nyilván a napi 6 szál nem árt annyira, mint az egy doboz, de attól még a 6 szál káros hatásai ugyanúgy halmozódni fognak az évek során. Ne áltasd magad azzal, hogy az belefér. Igenis káros, legfeljebb nálad később alakulnak ki a dohányzás okozta szövődmények, mint aki két dobozt eltol. Káros a dohányzás és kész, nincs mit szépíteni rajta, el kell ismerni, és ki ki belátása szerint döntse el, akar-e élni vele. Ugyanez vonatkozik az alkoholra, mint legális méregre.

2016. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A rák nem tud számolni. Van, aki úgy hal meg tüdőrákban, hogy egyetlen száll cigit sem szívott el. Van, aki két doboz füstszűrű nélkülit harminc éven át, s kutya baja.

Egyetlen száll sem tesz jót, s e napi 8-10 doboz is egy szállal kezdődik.

2016. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-Ös-nek köszönöm, mert noormális választ tudott adni. A többieknek meg ajánlanék egy szövegértési tanfolyamot, mert senki sem tudott a kérdésemre válaszolni, csak valami másra, gratulálok! Ja és nem fogok leszokni. Kösz mindenkinek!
2016. okt. 20. 22:39
 8/12 2*Sü ***** válasza:

#5> Én napi 3-4 szálat szívtam el, mikor aktívan dohányoztam, ez ment több évig, és nem lett belőle 6-8, 10-15, majd 2 doboz naponta.


Igen, mindenki más. Nálam máshogy alakult, a 3-4 szálból 6-8, 10-15 lett. Pont ezért ajánlottam a kérdezőnek, hogy tesztelje a függőségét, mert az nem a mennyiségtől függ. És lehet, hogy nem is a nikotin, a kátrány, meg egyéb káros anyagok miatt lesz neki a legrosszabb, vannak más szempontok is, az anyagi részétől kezdve a szociális zavarokig mindenféle.


#7> A többieknek meg ajánlanék egy szövegértési tanfolyamot, mert senki sem tudott a kérdésemre válaszolni, csak valami másra, gratulálok!


Vannak kérdések, amire nem az egyértelmű válasz a megfelelő. Ha valaki megkérdezi, hogy napi 2 szelet csokitól el fog-e hízni, arra nem lehet egyértelmű választ adni, és aki egyértelmű választ ad, az nem ad helyes választ, mert a kérdés sok egyéb, ismeretlen paramétertől függ. Gondolom az hosszútávú egészségügyi kockázattal te is tisztában vagy. Igen, éveket vesz el az életedből. Lehet – illetve biztos –, hogy ez jelenleg nem zavar, nem tűnik problémának, de mikor már érzed is a hatásait, mikor köhögsz, nehezebben bírod a terhelést, magas lesz a vérnyomásod, mikor már különösebb örömöt nem lesz a dohányzásban, csak a pénzt viszi, meg büdös lesz tőle minden, akkor majd fordítani akarsz rajta, egyre inkább le akarsz majd szokni. Kérdés, hogy tudsz-e. És ehhez jó felmérni azt, hogy mennyire függsz tőle. Én fel-feltettem ezt a kérdést, és egy ideig az volt a válasz, hogy nincs semmi gond. Az első években minden szeptemberben leszoktam két hétre. Úgy gondoltam, nincs ezzel gond, tényleg meg tudtam állni, hogy rágyújtsak. Akkor jöttem rá, hogy tényleg igazán rászoktam, mikor a szeptemberből október, majd november lett, majd inkább kihagytam. Ott kellett volna egyébként nekem is okosabbnak lennem, és még ott leszoknom, még mindig kisebb erőfeszítés lett volna, mint most.

2016. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na jó látom te sem érted!


Én csak egészségügyileg tettem fel a kérdése, nem akarok leszokni meg ilyenek.Érthető?


Így a kérdésem az volt, csak pár analfabéta nem bírta fel fogni, már bocsánat a szóhasználatért: Nap 1-2-6 szál cigi még NEM tartozik-e azért a napi 2 doboz kategóriába egészségügyileg ugye? Mert a kérdés az volt, hogy napi max 6 szál az kevésbé egészségtelen-e mint napi 2-3 doboz. Így már mindenkinek érthetőő? Remélem igen. De 5-ös már megválaszolta, úgyhogy köszönöm.

2016. okt. 21. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de nem hiszem, hogy neked is rá kéne förmedni a többi válaszolóra, lévén józan paraszti ésszel bebizonyítható, hogy 1 ciginél 2 cigi kétszer károsabb.

Nagyon érdekes világban élnénk, ha 10 karton elszívása kevésbé lenne kártékony, mint ha egyszer az utcán elszívod passzívan.

Ha te max hat szálat szívsz el, akkor hogy lehetnél olyan "durva" mint aki egy dobozt szív el naponta?

Mert így tényleg úgy tűnik, hogy meg akarsz magaddal alkudni, hogy "Én annyira nem is vagyok dohányos".

2016. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!