Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki milyen történelmi könyvet...

Ki milyen történelmi könyvet ajánlana?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés picit megtévesztő szerintem, de nem jutott más eszemben, elnézést kérek érte.


Apukám nagyon szereti a történelmet. Fiatal férfiként 9 évet szolgált a hadseregben, de már egész kicsi kora óta a történelem a mindene. A bátyám történelemtanárként végzett, bár nem ebben dolgozik és nem is igen hallom, hogy olvasgatna történelmi dolgokat.


Sokat hallgatom apát, ahogy meséli azokat a dolgokat, amiket olvasott. Közel 36 évig járt a Hadtörténelmi Közlemények sorozat, csak pár darab hiányzik belőlük, mindet el is olvasta. És még sok más könyvet is olvasott.


Kicsi koromban nem szerettem a történelmet, tanulni nem, olvasni esetleg, ha nem voltam kényszerítve. Érettségire se nagyon hajtottam magam, mert nem érdekelt. Viszont most valahogy megjött a kedvem hozzá, hogy olvassak (max hobbi szinten szeretném), viszont nem tudom, hogy honnan kezdjem.


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha az őskortól számítva szeretném elkezdeni a történelmet, milyen könyveket ajánlanátok? A töri tankönyveim sem ált. suliból se középsuliból nincsenek meg, mert rokonoknak adtuk, akik tudták hasznosítani még őket.


Mielőtt megkérdezitek, hogy ha apukám és a bátyám is ekkora töri zseni, akkor miért nem kérek tőlük segítséget. Kértem, csak éppen nem válaszoltak és már nem is 1x fordult ez elő, hogy valamiért elhessegették a témát, és inkább nem kérdeztem újra. Szerintem, véleményük szerint, ha eddig nem érdekelt a történelem, nem tudják hová tenni, hogy most már igen, vagy túl késő elkezdeni.


Mindennemű segítséget szívesen veszek! :) Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2016. okt. 21. 12:05
 1/1 A kérdező kommentje:
Nem a történelemmel akarok profi szinten foglalkozni, ez csak ilyen hobbi lenne.
2016. okt. 21. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!