Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki ajánlana nekem történel...

Valaki ajánlana nekem történelmi regényeket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Történelmi témájú, romantikus regényeket olvasnék, elsősorban lovagi korban játszódókat, kastéllyal,udvarral, amiben természetesen van egy kis szerelem, kaland, cselszövés, romantika, MÁGIA csata...Szeretem a fantasy regényeket is, tehát ha vannak benne ilyen elemek az csak mégjobbá tenné a számomra. Ha több kötetes, az csak jó, mert "eszem" a könyveket, 200 oldal kb /nap :3 Kerestem már google-n, de ott csak ilyen száraz kőkemény történelmi regényeket találtam.. :/

2015. márc. 6. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Történelmi regényben nem találsz mágiát.
2015. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kötelezők nagy része
2015. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Trónok harca... És a többi része. Kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt végzel vele
2015. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Márciuska ***** válasza:

Ha mágia is van benne, akkor azt inkább középkori fantasynak hívjuk, de értem, mire gondolsz, úgyhogy ne lovagoljunk a megfogalmazáson. Itt van pár ötelt:

- Tad Williams: Shadowmarch tetralógia (magyarul sajnos csak első két rész, A qarok háborúja, Árnyak és menekülők; a 3-4. rész csak angolul beszerezhető)

- Raymond A. Feist: Résháború sorozat (A mágus, A tanítvány, Ezüsttövis, Sethanon alkonya)

- Christopher Paolini: Eragon

- Silvana de Mari: Az utolsó tünde sorozat

- Cayla Kluver: A Vérző Hold örökösei trilógia (Sajna utolsó részt nem adták ki magyarul)


Ha mégis igazi történelmi regnyt akarsz, akkor:

- Victor Hugo: Izlandi Han

- Walter Scott, Ivanhoe, A talizmán

- Fehér Tibor: Az ezüstkardú vitéz

- Rónaszegi Miklós: Kartal trilógia

- Paul Féval: A púpos

- Mark Twain: Koldus és királyfi

- Kate Mosse: Labirintus

- Rafael Ábalos: Grimpow

2015. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!