Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért küldenek Kínából levelet?

Miért küldenek Kínából levelet?

Figyelt kérdés
Ma vettem ki az értesítőket a postaládából, és volt köztük egy, ami feladóként az van feltüntetve: "Kína".Nem csomag, nem is utalvány.Nem is rendeltem, nincs ismerősöm, aki ott lenne jelenleg.Valamiféle átverés lehet?

2016. okt. 26. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először menj el a postára, nézd meg a küldeményt. Nem muszáj átvenned, amíg nem írtad alá.
2016. okt. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Meghalt a kínai nagybácsid
2016. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1-es Testvérem azt mondja-postán volt nyáron gyakorlaton-, hogy nem lehet megnézni, mert ha átveszed, és kinyitod, akkor köteles vagy kifizetni ha csekk van benne...Nekem meg ez nem pálya,főleg, hogy nem rendeltem semmit..#2-es :D Nem hiszem, hogy van kínai nagybácsim, tősgyökeres pesti vagyok :D :D , de jó lenne, ha hagyott volna rám valamit :D :D :D
2016. okt. 26. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, hogy köteles vagy bármit csinálni amikor semmi közöd hozzá. Tehát ha én írok neked egy csekket 100 ezer forintról, bedobom hozzád és te kinyitod akkor köteles lennél kifizetni azt? Persze hogy nem.


A kötelezvények kijátszása ellen amúgy ott van a törvény. Bármilyen hivatalos iratot kapsz és azt nem veszed át, 14 nap után beáll a kézbesítési vélelem. Ez azt jelenti hogy hiába nem vetted át, vagy hiába nem bontottad ki a fizetési felszólítást, az akkor is átvettnek minősül a vélelem beállta után. Így nem tudod ignorálással kijátszani a fizetési kötelezettséged, mert attól hogy nem veszel róla tudomást még nem szűnik meg vagy tűnik el.


Nyugodtan átveheted akármi jött Kínából. Ha senki nem rendelt semmit, legjobb esetben egy félrecímzett levél vagy levél méretű csomag az.

2016. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:

> köteles vagy kifizetni ha csekk van benne


Már ha a csekk valóban valamilyen termék vagy szolgáltatás ellentételezésére lett kiállítva. Természetesen ha nem kaptál semmilyen terméket, szolgáltatást, akkor lehet benne akármilyen csekk, a pénzfizetési igény jogossága nem áll fenn. Ha én küldök neked egy csekket, akkor aligha tudlak mondjuk beperelni, ha a csekk nem egy szerződés nyomán keletkezett, és nem telesítettem a szerződés rám vonatkozó részét. (Ilyen értelemben a vásárlás is szerződés.) Ha viszont a pénzigénylés jogos, akkor az jogos akkor is, ha a csekket nem vagy hajlandó átvenni.


De összességében a „Miért küldenének Kínából levet?” kérdést mi sem tudjuk jobban megválaszolni, mint te. Amíg nem veszed át a levelet, addig aligha tudod meg. Átverés? Lehet, de ahhoz a te tevőleges további tetteid szükségesek. Önmagában a levél átvétele és tartalmának megismerése aligha lehet alkalmas visszaélésre.


Szóval vedd át a levelet. Ha valami problémásnak tűnő helyzet van, akkor gyere vissza, írd le a részleteket, a probléma mibenlétét, aztán segítünk kibogozni, hogy ilyenkor miért nem probléma a probléma.


Mondok egy példát. Anno jött valami levél, aminek a tartalma az volt, hogy ha nem küldök vissza egy válaszlevelet, hogy egy adott terméket nem kérek, akkor kipostázzák és kiszámlázzák nekem. Ez így nonszensz, hiszen én nem kötöttem szerződést, nem küldtem semmiféle megrendelőlapot, nem nyomtam meg semmilyen webshopban semmilyen vásárlás gombot. Hogy mit küldenek nekem, az egy dolog. De nem vagyok köteles fizetni semmit, hiszen nem fejeztem ki semmilyen módon az igényemet az adott termékre. Mellesleg próbálja meg a cég bebizonyítani, hogy a levél, csomag tartalma az volt, ami. Nem fogják tudni. A tértivevény is csak azt bizonyítja, hogy én átvettem egy levelet, csomagot, azt nem, hogy annak mi volt a tartalma.

2016. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes megírta, elmész és megnézed mi az. Ha fizetős, úgyis megmondják, ha ingyenes akkor átveheted nyugodtan.

Lehet hogy Jackie Chan írt neked.

2016. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Nézd meg alaposan az értesítőt,ha fizetni kellene érte akkor rá lenne írva az összeg is.
2016. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!