Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinából küldenek nekem cipőt,...

Kinából küldenek nekem cipőt, ebben az esettben mivan?!

Figyelt kérdés

Kinából rendeltem egy cipőt. tök jól meg is jőtt 2 hét alatt. Nem raktak bele számlát meg semmit. Nem is volt gond a vámon, a neten végig tudtam követni. Szeretnék most 5 párat rendelni. Azt hallottam ,hogy amíg nem ilyen 100-200 párat rendelek addig nem kötekednek a vámon.

Vélemény?



2013. aug. 23. 07:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A VÁM szúrópróba szerűen vesz ki csomagokat. Minél kisebb egy csomag mérete annál kevésbé feltűnő, így annál kisebb az esélye, hogy kiemelik.

5 pár cipő már fizikailag nagy helyet foglal, nem fogja elhinni egy vámos sem, hogy egy hátitáska méretű csomagban 22 EUR értékű áru van.


Ilyenkor kiemelik és bekérik tőled a fizetési bizonylatot az áru után ( a kínaiak sajtpapír számlájával, amire azt hazudnak amit akarnak amúgy sem foglalkoznak soha ).


Erre te befizeted a 27% áfát, esetleg ha átléped a ~150$ körüli határt akkor a VÁM-ot is.


Meg persze ha egy vámos úgy gondolja, hogy a cipők hamisítványok és itthoni márkajogokat sértenek akkor megsemmisítik őket.

2013. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Linkoln ***** válasza:

Pontosan.

Rá van írva az értéke. 22Euró alatt áfa mentes. 150 alatt vám mentes.

A sok okos kínai általában ráírja hogy 5-10 dolcsi az értéke. Éppen ezzel téve feltűnővé...

Írasd rá a valódi értéket. Befizeted az áfát. Vámot nem kell 150 euró felett.

Ez szabályos! Miért akarsz adót csalni? Hülye skót!

Azt ne mond hogy 27% áfával már nem éri meg....

Amúgy is amit tervezel csinálni már üzletszerű tevékenység definíciójába esik. Ami nem sokban tér el a gazdasági tevékenységtől. Ha mellé még csalsz a behozatallal, nagyon nem szép képet festesz magadról. Ha megbüntetnek, nagyon fog fájni az összeg. 200ezer alatt nincs nagyon büntetés.

2013. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!