Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan valósíthatom meg, hogy...

Hogyan valósíthatom meg, hogy egy betűkészletben magyar betűk is legyenek (ő, ű)?

Figyelt kérdés

Van egy betűtípus, amit gyakran használok, de már kezd idegesíteni, hogy el kell kerülnöm az Ő ill. Ű betűk használatát, mert egyszerűen nem szerepelnek a betűkészletben. Utánanéztem már a dolognak, és rájöttem az ilyen fontcreatorok létezésére, de egyszerűen nem tudom használni őket. Az első bukta ott volt, hogy ami programot tudtam használni és sikerült is összehozni benne azt a fránya Ő betűt, nem lehetett benne menteni, ugyanis a 'free trial' nem tartalmazta ezt a lehetőséget.

Ezért aztán utánanéztem olyan programoknak, amik teljesen ingyenesek, de ezekből nincs sok, és azzal a kevéssel nem tudtam mit kezdeni. A Typelight, például, egy rejtély számomra, hiába próbálkozom már vele egy órája.


Olyan segítséget is szívesen fogadok, ha esetleg valakinek van ideje megcsinálni két plusz betűt a készletbe, mert ért hozzá... Úgy értem, annyira nem időigényes, hisz csak ékezetmásolással meg lehet oldani, de ahhoz nem ilyen bénának kell lenni, mint nekem.


Minden esetre mindennemű segítségnek hálás lennék.



2016. okt. 28. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, ez nem pár perces művelet. Ez a két dupla ékezet nem hozható létre a szimpla ékezet másolásával. Más a dőlésszöge pl. A gagyi magyarításokon még egy nem tipográfus is észre veszi, hogy ronda.

Tudnék programot javasolni, de az sem fizetős. Egyetlen font egy metszetéért nem is érdemes megvenni.

TrueType fontokat nem is kezel.

Működésének az a lényege, hogy a teljes betűkánon elemzése után megalkotja a valódi, szakmai szempontból megfelelő, szép ő és ű betűket.

2016. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!