Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek kéne a...

Szerintetek kinek kéne a Vastrónon ülnie? (Trónok harca)

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam ezen, és szerintem Tyrion lenne a legalkalmasabb, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Nos?

2016. okt. 30. 07:04
1 2 3
 1/21 2*Sü ***** válasza:
40%

Daenerys Targaryennek. Amennyire lehet ismerni a világ jogrendjét, ő a jogos trónörökös. Persze mivel meddő, ezért érdekes kérdést vet fel az utódlás, de az utolsó évad évadzárója mintha ezt a problémát igyekezne elkezdeni feloldani.


Tyrion lehet, hogy alkalmas is lenne, meg még lenne jó pár tucat ember a világban, aki alkalmasabb lenne bármelyik eddig ismert uralkodónál, csak hogy ez nem alkalmasság alapján dől el, hanem vérvonal alapján. Nem demokrácia van, hanem kvázi arisztokrácia, vérségi öröklés. És ezt komolyan is veszik, ezért van az, hogy bár Jaime Lannister megmentette a város lakóit a haláltól, mégis sokan – közemberek is – megvetik, nem tudja lemosni magáról a királyölő bélyeget. Mert az uralkodó hatalmát nem a rátermettsége, nem a tettei, hanem a vérvonala teszi legitimmé.


Ez a való világ középkorában is így volt, de lássuk be, ott különösebb tényeges jelentősége nem volt. A Trónok harca világában viszont nagyon is van jelentősége. Daenerys nem azért „tűzálló”, mert mondjuk esetleg eltitkolták, hogy fattyú. Nem csak névleg van ennek jelentősége. Daenerys azért tűzálló mert !ténylegesen! a Targaryenek vére folyik az ereiben. (Nota bene Viserys is látszólag legitim lett volna, de mint kiderült, valami az ő vérvonalával nem volt rendben, valószínű, hogy fattyú lehetett, hiszen ha nem így lett volna, akkor a Drogotól kapott aranykoronát megköszönve simán csak kisétált volna a sátorból.)

2016. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De én valamiért Deaneryst nem tartom olyan alkalmasnak a trónra, igaz, hogy ő az örökös, de szerintem nem olyan igazságos, plussz szerintem nem tudná megtartani az egész hét királyságot, már Meerennel is gondjai akadtak meg a befejezés szempontjából túl kiszámítható lenne. Amúgy Jon nem lehetne örökös? Ő is az Őrült Király gyereke, vagy csak fattya? Egyáltalán az ő gyereke, vagy Egoné? Családfákban nem vagyok jó.
2016. okt. 30. 15:12
 3/21 2*Sü ***** válasza:
6%
Most tegyük félre azt, hogy mi Westeros jogrendje. Az uralkodáshoz nem csak az kell, hogy valaki igazságos legyen. Ez is fontos. De fontos az is például, hogy az igazsághoz képes legyen erőt is rendelni. Tyrionnak helyén van a szíve és helyén van az esze. De nem bíznám rá egy ország vezetését. Ő jól keveri a lapokat, de igazán nagy dolgokat nem ért el. Daenerys szerintem alapvetően tiszta. Az igazságosság nem jelenti azt, hogy valaki konfliktuskerülő. Ő sokszor hozott szűken nézve akár igazságtalannak tűnő, de egy nagyobb léptékben mégis igazságos döntést, akár demonstratív jelleggel. De ami a lényeg, érdemes megnézni, hogy honnan hova jutott. Egy kvázi félrabszolga helyzetből eljutott addig, hogy van három sárkánya, meg kvázi három hadserege. Azért ez erős uralkodói képességről tesz tanulságot, még akkor is, ha bizonyos helyzetekben a szerencse is mellé állt. Igen, hozott néha nem biztos, hogy jó döntéseket, volt helyzet, amiben pillanatnyilag megbukott, de mindegyikből kimászott, és erősebben jött ki ezekből a helyzetekből, mint amilyen előtte volt. Én sokkal inkább bíznám rá egy ország vezetését, mint Tyrionra. Tyrionnak inkább valami magas, de nem legfelső szintű pozíciót adnék.
2016. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jon Rhaegar és Lyanna gyereke. Hogy össze voltak e házasodva (ez esetben bárki bármit mond Jon a jogos trónörökös) vagy Jon csak egy fattyú az a 7. évadban kiderül (szerepelni fog Rhaegar!).
2016. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
71%

Ki lenne jogosan a trónon, vagy ki lenne a legjobb ott?


Jogosan Gendry, a legjobb pedig Tyrion lenne.


Jonit felejtsétek el, ő nem lesz trónon.

2016. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb,ha megint a 7 királyság külön lenne. És miért mondjátok,hogy jogosan? Eddig folyamatosan háborúval nyerték el a trónt... De az is király lenne,ha leomlana a Fal és a Night's king megölne mindenkit :D
2016. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%

Ti amúgy ismeritek a Trónok harcában hogy néz ki az öröklési sorrend?

[link]


5:

De ő nem törvényes gyerek, nincs legitimalizálva.


6:

Eddig folyamatosan háborúval nyerték el a Trónt? Te miről beszélsz? A könyvben Tommenig bezárólag 20 király ült a trónon, a sorozatban Cersei-jel bezárólag is szintén 20 (mert a sorozatból kivágtak egy királyt).


A 20-ból a könyvben csak 3 volt, aki háborúval szerezte meg, mert nem ő lett volna a jogos örökös. A maradék 17 király a rendes öröklési szabályok szerint került a trónra.

A 20-ból a sorozatban mondhatni 4 volt, ha Cersei-t is beleszámítjuk. Azért erre ne mondjuk már, hogy eddig is mindig háborúval nyerték el a trónt.

2016. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A mellékelt öröklési sorrend nem jó.

Aerys után helyesen:

1. Rhaegar

2. Aegon

3. Rhaenys

4. Viserys

5. Daenerys

Jon nincs sehol, mert egy fattyú. Ezért a 6. a Targaryenek legközelebbi vérbeli rokona. Ha pl. az 5. tehát Dany uralkodna és meghalna gyerekek és férj nélkül, akkor törvényesen a következő uralkodó a Baratheon ház lenne, mivel ők a legközelebbi rokonok, mivel Aerys szüleinek a testvére Lord Baratheon felesége volt. Így jönne: Robert, Stannis, Shireen, majd Renly. Azonban ők mindannyian meghaltak már a sorozatban, ezért előkerítenék a 2. legközelebbi rokont.Ezt pedig már nagyon nehéz lenne megtalálni. Lehet, hogy vagy egy Blackwoodra vagy Estermontra akadnánk.

2016. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De amúgy azt nem lehet megválaszolni, hogy kinek kellene ülnie rajta.

Egy ember tudott volna elfogulatlanul igazi, igazságos rendet tartani: Stannis.


Én remélem,hogy a történet végére a trón elpusztul sárkánytűz és/vagy futótűz miatt.

2016. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Bocs az offért de már sok kérdésnél láttam , hogy a "jogos" örökösödésről írnak ami akkora hülyeség, mért lenne jogos egy targaryen is? Eleve az első is erővel lett a hét királyság ura, aki ellenkezett azt megölte, a tűz mezején 4000 embert égetett el élve. Aki ezt jogosnak tartja , hogy így szerezzen valaki hatalmat annak azt is el kéne fogadnia, hogy a targaryen háztól is elvették már a barateonok. A targaryenek már nem jogosultak a trónra semmilyen formában.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: Szernintem Ned lenne a legjobb, ha a már halottak közül is lehet választani.

2016. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!