Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orchidea gondozása?

Orchidea gondozása?

Figyelt kérdés

Most kaptam évfordulóra orchideát és szeretném ha minél tovább élne.Több oldalt végig olvastam,de mindenhol mást írnak a gondozásáról.

Segítséget szeretnék kérni.Ahol már régóta él orchidea, hogy gondozzátok?


2016. okt. 31. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok orchideám van. Nagyon kényes virág, de ha szépen gondozod akkor sokáig virágzik.

Eső lépés, hogy a cserép átlátszó legyen, mert látni kell, hogy a gyökere milyen állapotban van. Meg ügye a gyökér léggyökér és a fény is segíti a táplálkozásban. Gondolom lepkeorchideád van. (az kapható mindenütt)

Az orchidea szereti a fényt, ezért napos helyre tedd, ahol éri fény. Sokan (nekem is van amelyik ott van) az ablakpárkányra teszik a virágot, mert ott éri napsütés. Nyáron viszont figyelni kell, mert ha nagyon süt a nap akkor "megég" a virág. Orchidea valóságban a fán él mint élősködő virág, így nem a locsolása a lényeg, hanem a szoba páratartalma. Ezért ne rakd közvetlen a radiátor vagy fűtés mellé, mert ott kipusztul. 25-28 fokos szobában jól érzi magát. Mivel nagy páratartalom nem igazán jellemző a szobákra, ezért permetezz a virágot. Érdemes állott vízzel permetezni a leveleket, virágokat. Locsolni csak akkor kell, és akkor is keveset ha látod, hogy tikkadt, száraz a földje. Én olyan 2-3 naponta permetezem (mondjuk én a szobában szoktam kiteregetni a ruhákat, így párás a szoba néha) és télen heti egyszer 1- alkalommal locsolom meg egy kis vízzel. Írtam, hogy az orchidea fákon él, ezért ne ültesd virágföldbe mert ott megfullad. A gyökereit léggyökérnek nevezik. fenyőkéreg, kókuszrost, perlit, és tőzegmoha keverékbe kell ültetni. Lehet kapni kimondottan orchideákban ilyen összeállított aljzatot. Ha locsolod akkor figyelj arra, hogy a cserépben ne álljon a víz. Tápanyagot is adj neki. Télen 3 hetente, nyáron hetente is adhatsz. Attól szépen virágzik. Ha a virág elhullik, akkor vágd le a virágot és a szárát, mert így a tápanyagot egy újabb virágnak tudja adni.

2016. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!