Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fundamenta konstrukcióit...

Fundamenta konstrukcióit ismeri valaki, szakértelemmel?

Figyelt kérdés
Segítséget vagyis inkább vélemény kérnék attól aki valami formában érdekelt fent írt intézményről.Ami régóta nem hagyja gondolataimat nyugodni:Pár évvel ezelőtt Svájci frank kiváltására a Fundamentumához folyamodtunk ami kedvezőbb volt havi szinten .Természetesen előre kelett a pénz és nem a megtakarítások végén, 12 éves szerződéssel fel vettünk 2.5 millió Ft ennek havi befizetése 33500 Ft ez az összeg a felvett hitelt és 10 ezer Ft megtakarítást tartalmazza! Itt jön az én aggodalmam ,szóval az én saját pénzem megtakarításom 10 ezer 8 évig hozzá az állami támogatás,és a kamat,de mivel hogy ezt előre megkaptam és 8 év alatt törlesztem vissza.Ez a megtakarítás kb 1 millió Ft, Vagyis a hitelem így 1,5 millió Ft! Kérdésem akkor a hitelem miért 2,5 millió Ft mikor ebből a felvett összegből 1 millió az én megtakarítások...Zavaros az egész! valaki tudna segíteni,hogy ha előre felvesszünk 2.5 milliót,de abba van 10 ezer megtakarításom,persze mind ezt előre megkaptuk..,de ez akkor sem hitel,hogy erre kamatot számoljanak fel és összességében a 12 év alatt a dupláját fizetjük vissza..nem értem!! Kérem írjon az aki úgy gondolja tisztába van az ilyen helyzetekkel. Nagyon köszönöm

#Fundamenta #hitelek!
2016. okt. 31. 23:37
 1/3 TR75 ***** válasza:
Szerintem azért 2,5 millió a hitel, mert előre felvetted a saját megtakarításodat is. Felvetted, kifizették. Ez így hitel, mert a megtakarítás vége előtt vetted fel az összeget (egy még nem létező összeget). Ha lejárt volna a megtakarítás, akkor az 1 mikulás már a tiéd lenne, mert befizetted és kamatozott (+ állami támogatás), akkor valóban csak a másfél millió lenne a hitel.
2016. nov. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na most akkor gondold ezt józan, paraszti ésszel végig!

Előre kellett a pénz, te mondtad. Tehát egy fillér megtakarítással sem rendelkeztél. Azt a részt is megelőlegezte neked a Fundamenta. Az előző válaszoló jól írta. Ez a konstrukció alapesetben úgy épül fel, hogy 4/5/6/8/10 évig fizetsz be havonta egy előre meghatározott összeget (számlánként max. 20.000 ft/hó) amihez kapcsolódik egy kölcsönlehetőség. Ez módozattól függően vagy 50-50% megtakarítási-hitel arány, vagy 40-60%. A megtak+hitel együttes összege a szerződéses összeg. A megtakarítási idő végén pedig döntesz, hogy felveszed a megtakarítást+állami támogatást és nem kéred a kölcsönt, vagy kéred.

Te kérted. De a megtakarítandó összeggel sem rendelkeztél még, így azt is megelőlegezték, vagyis az is kölcsön. Nem volt a legjobb döntés, de ha ez megnyugtat, nem is a legrosszabb.

2016. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
..megnyugodtam,régóta rágódtam ezen,legalább most már nem ágaskodik bennem ez a kétely ,köszönöm!!!
2016. nov. 2. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!