Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szűcs Vanda (iro) mennyit...

Szűcs Vanda (iro) mennyit kereshetett a konyvevel?

Figyelt kérdés
Az egy ikerpar titkos naplojanak a szerzojerol van szo. A konyv azt hiszem 3000ft korul van. Eladtak tobb mint 5000 peldanyban. O kb mennyit nyerhetett ezzel? Nyilvan nem o kaszalta le az egeszet, hanem csak egy reszet. De kb mennyit?

2016. nov. 6. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kedvébe járjak a lepontozóknak, ezzel kezdem: nem tudom. Azt sem, melyik kiadó adta ki a könyvet, s azt sem, hogyan értékesítik.

Kiadóban dolgozóként azt tudom, hogy a vételárból 30-40%-ot szokott levenni a bolt. Csak eladott példányok után fizetnek, könyvet a boltok nem vásárolnak.

Tehát visszafelé haladva az a 3000 Ft olyan bruttó 1500-2000 Ft.

(Most megnéztem a Libri oldalán, ott utolsó ár 2564 Ft, 290 oldal, puha táblás, ragasztókötés.

Nyomdaköltséget nehezen tudok számolni csak terjedelemből, kellene példányszám, formátum is. Az ugyanis kihat az egy kötetre eső díjra.

5000 példánnyal számoltam, s kb. 2 millió forint a nyomda bruttó költsége. (B5, 288 oldal, ragasztókötés, puha tábla 300 g, matt műnyomó, belív 1+1 szín 90 gr ofszet)

Ha a 2000 Ft-tal számolok, akkor az 10 millió. Abból jön le a 2 millió. Marad 8.

Ebből jön le a kiadás költsége (kéziratelőkészítés;tördelés, korrektúrafordulókkal; borítótervezés; nyomdai állományok elkészítése stb.

Nem kalkulálok mindent, mert nem ismerem a kiadó gyakorlatát. Én magam a 290 oldalas regényt 180 ezer forintért tördelem be (csak tördelés!).

Marad akkor kb. bruttó 7 millió.

Ez zéró marketingtevékenységgel. Tehát sehol, semmiféle módon nincs hirdetve.

Fontos megjegyezni, hogy sok körülmény lehet, amit nem ismerek, s nagyon más eredmény is kijöhet.

Ha valóban eladtak minden példányt, akkor nem volt veszteséges.

Aki a maradékot is szép pénznek gondolja, az számoljon azzal, hogy akár több hónapig is írta a könyvet, nem az ölébe hullik az írónak a bevétel.

2016. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!