Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb lenne, ha két hetente...

WonderfulDay for pie kérdése:

Jobb lenne, ha két hetente kapnánk fizetést?

Figyelt kérdés

Vagy hetente.

(Ha több pénz kellene egyszer-egyszer, arra ott lenne a hitelkártya /okosan!!/ )


2016. nov. 10. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
aki nem tudja a havi fizetését beosztani, az a heti fizetését se tudná.
2016. nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hetit túl gyakorinak tartom. Munkáltatónak is nagyon sok többletmunkát jelentene.

Viszont a kétheti ideálisnak tűnik. Ha valakinek kisebb a jövedelme, akkor az adhat egyfajta biztonságot, hogy csak két hetet kell kibírnia, aztán kap megint pénzt. Nyilván az összeg összesen akkor is ugyanannyi, de valahogy pszichológiailag jobban hangzik.

De azért biztosan gondot is okozhatna. Pl. munkáltatók terheinek megnövekedése a kétheti bérszámfejtés miatt, bérleti díjakat is akkor gondolom, ehhez igazítanák, és nem havonta kéne fizetni, ami végül is mindenkinek gyakoribb munkát, ügyintézést jelentene.

2016. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Sokaknak a fizetés megérkezése azt jelenti, hogy azonnal mehetnek csekket feladni, és el is fogyott a fizetés nagy része. Nekik rossz megoldás lenne. Persze ha kb egyenlően elosztva lennének a fizetési határidők, akkor ők is be udnák osztani, de többnyire igencsak hó elejére esnek a fizetési határidők.


Aki nem így van vele (nem megy el a fizetésének a nagy része a számlákra, és marad mit beosztani), az meg ha értelmes, akkor a hó elején megérkező fizetését nem rohan elkölteni hülyeségre, hogy másnapra már ne legyen, hanem be tudja akár úgy is osztani, mintha hetente jönne meg. A többinek meg tökmindegy, hogy havonta egyszer vagy havonta négyszer költik el baromságokra a pénzüket.

2016. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk most úgy van, hogy párom havonta kap fizetést, én kéthetente. Az, hogy hónap közepén jön egy adag pénz, az úgy tényleg pszichésen megnyugtató, bár mindig havi összejövedelemben számolunk.

Amíg tanultam anyukámtól minden vasárnap kaptam támogatást (jaaaj jo zsebpénzt:) és nem tetszett nekem annyira, a havi nekem kényelmesebb (bár a havi+ kétheti mégjobb, de szerirntem ez nem általános).

Nyári munkával Balatonon is két hetente kaptam és nagyon kényelmes volt, bár akkor nem fizettem még számlákat.

Talán ha lehetne kérni a munkahelyeken, kinek hogy jobb.

2016. nov. 10. 13:57
 5/5 Blade Bone ***** válasza:
Én napi bérrel lennék elégedett, mindennap egy tízezer, minimum. Leszaarom a munkáltató gondjait. :)
2016. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!