Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetne arról népszavazást...

Lehetne arról népszavazást tartani, hogy ne havonta, hanem hetente kelljen fizetést adni a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek ez úgy őszintén?? Lehetne akár naponta is fizetni, De ahhoz annyival több munka erőre lenne szükség. Na , mit gondolsz kinek a munkabéréből gazdálkodnák ezt is ki?
2016. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyújtsd be a választási bizottságnak a kérdésed, aztán elbírálják. Ha átmegy, gyűjtsd 200 ezer aláírást a megadott időig. Aztán lehet népszavazás.
2016. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elméletben kérdeztem. Van-e az ilyen kérdésnek valami kizáró oka.
2016. máj. 2. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nálunk hetente van elszámolás.

Annak, hogy van-e jogi akadálya nem tudom. Nyújtsd be a megfelelő helyen.

Nem tudok olyan szabályról, hogy havonta kéne fizetni

2016. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fizetés gyakorisága megbeszélés kérdése.


Most is vannak olyan iparágak, ahol naponta vagy hetente van fizetés, egyes személyeknél meg éves fizetésben állapodnak meg.


Nagy általánosságban az egyszerűbb fizikai munkáknál akár általános is lehet a napi/heti bér (pl építőipar), komolyabb szellemi munkáknál pedig gyakori a projekt határidejéhez kötött fizetés (pl évente egyszer).

2016. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:

Magáncégeket nem lehet (de legalábbis nem szükséges, sőt, káros) ilyesmiben befolyásolni.

Amúgy nem mindegy, hogy hogy kapod a fizetést, ha egyszer a mennyisége ugyan annyi?

2016. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jobban rádöbbennének az emberek, hogy mennyiért is dolgoznak.
2016. máj. 2. 22:01
 8/11 kovpet ***** válasza:
Szerintem nem, de tegyük fel. És akkor mi történne?
2016. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az álomvilágomban, hamarabb kezdenének el tüntetni, igazi szakszervezeteket alkotni, ha látnák, mennyit kap Angliában hetente ugyanazért a munkáért valaki, és mennyit itt.

Szerintem ez pszichológia. Egyben nem tűnik olyan kevésnek, és örül, hogy megkapja az ember. Kb, mint, hogy a boltban nem 10.000 forint valami, csak 9.990 forint.

2016. máj. 2. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

" hamarabb kezdenének el tüntetni, igazi szakszervezeteket alkotni,"



És akkor több lenne a fizu?



"ha látnák, mennyit kap Angliában hetente ugyanazért a munkáért valaki, és mennyit itt"



És ha látnák, hogy Etiópiában mennyit, akkor meg hirtelen mindenki nagyon elégedett lenne?



A fizetéseket a piac határozza meg. Attól, hogy többre vágyunk még nem lesz több. Angliában gazdagabbak, ezért többet is tudnak fizetni.

2016. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!