Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A mostoha anyánál maradhat a...

A mostoha anyánál maradhat a kislány? Unokatestvérként lehetek az unokahugom gyámja? (Ha bármilyen gond adódna. )

Figyelt kérdés
Adott egy 13 éves kislány 3 féltestvérrel. Édesanyja évekkel ezelőtt elhunyt. Édesapja nevelte mostohaanyjával együtt, viszont az édesapa (első számú unokatestvérem) váratlanul elhunyt. Tehát a mostohaanya egyedül maradt a nevelt es saját gyermekeivel. A helyzete bizonytalan, nincs végzettsége, évek óta nem dolgozott. Tudomásom szerint elhunyt unokatestvérem nevén hitel is volt. Segítségre lenne szükségem a témában: Ezek alapján mire lehet számítani? Annyit még megjegyeznék hogy az elhunyt unokatestvérem felől már csak én vagyok mint "legközelebbi" rokon. Az unokahugom elhunyt édesanya felől vannak még rokonok, a mostoha anyának viszont senkije nincs. 23 éves vagyok, a párommal együtt élek,jelenleg albérletben, mindketten dolgozunk. Elnézést ha bonyolult a történet remélem érthetően írtam.
2016. nov. 24. 07:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Az unokahugom elhunyt édesanyja felől vannak még rokonok, de a kislány hallani sem akar róluk. A mostoha anyának viszont senkije nincs.
2016. nov. 24. 07:23
 2/5 anonim válasza:
A neveloanyuka mit szeretne?
2016. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen maga mellett szeretné tudni a kislányt a többi kicsivel együtt. Csak félek/félünk hogy ez nem lesz könnyű, ugyanis az anya jelenleg még gyesen van de végzettsége nincs, több éve nem volt munkahelye... A gyámügynek nem lesz elég ha azt mondjuk hogy én és a jó barátok támogatjuk majd. Mire számíthatunk? Úgy érzem a félelmeim nem alaptalanok. :(
2016. nov. 25. 06:35
 4/5 anonim válasza:

Eloszor is reszvetem!

Azt ertem, hogy nem allnak jol anyagilag, de gondolom a kislany eddig is kapta az Edesanyja utan az arvasagit, kapja innentol mind a 2 szulo utan, a masik 3 gyerek is kapni fogja az Edesapjuk utan, illetve a feleseg/elettars is kapja az ozvegyi nyugdijjat.

Tovabba emelt csaladi jar ezek utan. Ingyen menza a gyerekeknek, ingyen tankony (mondjuk ha rosszul eltek akkor ezt gondolom most is igy van) Es ott van meg a gyes is. Es sokat szamit a csalad segitsege.

2016. nov. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :(

Köszönöm a választ is, most kicsit megnyugtattál e téren.

2016. nov. 25. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!